AktualnościKalafior IstemTM firmy Syngenta nominowany do nagrody Fruit Logistica 2022 Innovation Award

Kalafior IstemTM firmy Syngenta nominowany do nagrody Fruit Logistica 2022 Innovation Award

Wielopędowy kalafior Istem® firmy Syngenta Vegetable Seeds nominowany do nagrody Fruit Logistica Innovation Award.

Firma Syngenta Vegetable Seeds została nominowana do prestiżowej nagrody Fruit Logistica Innovation Award za drugą z rzędu edycję najważniejszego wydarzenia branżowego. Podkreślono naszą wiodącą pozycję i innowacyjność w segmentach o wysokim popycie, od pomidorów, arbuzy, paprykę po słodką kukurydzę. Wyjątkowy kalafior Istem® firmy Syngenta znalazł się na priorytetowej liście – dwa lata po tym, jak pomidor YOOM® zdobył złotą nagrodę.

Programy ochrony roślin - przedsprzedaż 2024 - baner

Istem jest wysoko wydajny i odpowiada konsumentom, ponieważ można go jeść w całości, zarówno ze słodkimi jak i słonymi dodatkami wraz z soczystymi łodygami, nie marnując przy tym żywności. Jest szybki w przygotowaniu i może być spożywany na surowo lub po ugotowaniu, pieczony, grillowany, gotowany na parze i smażony. To także zdrowy wybór – bogaty w błonnik i wzmacniający odporność witaminą C.

Istem został wprowadzony na rynek brytyjski w 2021 r. i otrzymał już trzygwiazdkową nagrodę Superior Taste Award od Brussels International Taste Institute.

Najlepsze wymaga wytrwałości i wizji

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Kiedy dwóch członków zespołu Syngenta Vegetable Seeds zauważyło boczne pędy kalafiora, wiedzieli, że to przyszłość. To był rok 2012, ale daleko mu do tego, żeby był już towarem rynkowym. Wyhodowanie, wypróbowanie i przetestowanie Istemu wymagało wytrwałości i wizji. W 2020 roku Syngenta rozszerzyła współpracę z brytyjskim hodowcą Barfoots, który uprawia, zbiera i pakuje warzywa ręcznie, pod wspólną marką Istem – CauliShootsTM.

„Istem to doskonały przykład podkreślający nasze priorytety w firmie Syngenta Vegetable Seeds. Stawiamy hodowców i zrównoważony rozwój w centrum wszystkiego. Mamy możliwość korzystania ze sprawnych, opartych na nauce rozwiązań agronomicznych w celu tworzenia zrównoważonych upraw, jednocześnie przewidując preferencje konsumentów i trendy rynkowe. Istem jest tego przykładem. Nie tylko ogranicza marnowanie żywności, ale także oferuje konsumentom smaczny, zdrowy i wygodny wybór”, mówi Lotfi Bani, kierownik projektu Istem w Europie.

Istem ma przed sobą świetlaną przyszłość. W 2022 r. planowane są szeroko zakrojone testy w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie, Ameryce Północnej i Australazji, przygotowujące ten produkt do szybkiego wprowadzenia na nowe rynki.

Zasmakuj przyszłości w Fruit Logistica

Firma Syngenta Vegetable Seeds nadal jest liderem ze swoim asortymentem innowacyjnych odmian. Na Fruit Logistica będzie można zobaczyć o wiele więcej ekscytujących wydarzeń. Za każdym warzywem kryje się opowieść o tym, jak zespoły Syngenta podchodzą do światowego zapotrzebowania na zdrowe, pożywne owoce i warzywa, które pomagają rolnikom osiągać zyski i łagodzić zmiany.

Cukinia Zefiros została opracowana, aby pomóc rolnikom zachować produktywność i rentowność w obliczu rosnących temperatur spowodowanych globalnym ociepleniem. Idealnie sprawdza się w krótszym sezonie letnim, plon utrzymuje się w wyższych temperaturach, jest odporny na cztery wirusy, a jakość utrzymuje się po zbiorach.

Kiedy hodowcy znaleźli się pod presją nowego niszczycielskiego wirusa brunatnej rugozy (ToBRFV), firma Syngenta przyspieszyła badania, aby odpowiedzieć na to zagrożenie. Szybkość i precyzja naszych zespołów umożliwiły hodowcom odmiany odporne na choroby, takie jak Lansor i Barosor. Obie odmiany pozwalają rolnikom na maksymalizację produktów handlowych, nawet jeśli obecny jest ToBRFV. Firma Syngenta wyhodowała również odmiany szpinaku odporne na chorobę liści Stemphylium.

Syngenta wyprzedza preferencje konsumentów dotyczące warzyw, które dobrze smakują, wyglądają i dobrze pasują do ich stylu życia. Nasz melon Piel de Sapo o niewielkim rozmiarze jest odpowiedni dla mniejszych rodzin, bezpestkowa słodka papryka Angello® stanowi pożywną przekąskę w podróży, a sałata z liściowa Idealnie nadaję się do burgera i dobrze znosi gorące potrawy.

Zobacz te i wiele innych naszych produktów na Fruit Logistica, hala 1.2, stoisko D16 w dniach 5-7 kwietnia 2022.

 


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
supraza azot fosfor potas z powietrza obrol bakterie azotowe

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl