yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKiedy siać marchew i jak wspomóc rośliny podczas kiełkowania?

Kiedy siać marchew i jak wspomóc rośliny podczas kiełkowania? [VIDEO]

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Intensywne siewy marchwi trwają w całej Polsce. Kluczowe są jednak odpowiednie warunki glebowe. Kiedy więc przeprowadzić siew? Co zrobić, by zapewnić roślinom optymalne warunki podczas kiełkowania?

Intensywne siewy marchwi trwają w całej Polsce, także w okolicach Ożarowa Mazowieckiego. Producenci starają się wykorzystać korzystne warunki glebowe. Wilgotność jest właściwa – gleba nie jest zbyt mokra, aby przeprowadzić siew. Warto zaznaczyć, że niezwykle istotna jest tutaj także temperatura gleby. W ostatnim czasie, jak tłumaczy Sławomir Mechacki z firmy NaturalCrop, ciepłe dni skłoniły wielu rolników do wczesnych siewów, ale warto wstrzymać się do momentu, aż temperatura gleby w strefie kiełkowania roślin osiągnie 8-9 stopni Celsjusza.

Zmienne warunki w trakcie siewów sprawiają, że nie jesteśmy w stanie zapanować nad zmianami, które następują w glebie. Warto więc rozważyć aktywator gleby, którym jest Ultra Humus 18+. Jak go stosować? UltraHumus 18+ można stosować na dwa sposoby – razem z herbicydem doglebowym lub oddzielnie, bezpośrednio na glebę po siewie. Możemy go też użyć na rosnących roślinach, gdyż jest bezpieczny. UltraHumus 18+ poprawia warunki w strefie kiełkowania nasion i zapobiega zaskorupianiu gleby. Szczególnie ważne jest to na glebach, które ciężko się ogrzewają, tak jak w rejonie Ożarowa Mazowieckiego. Więcej zdradzi Sławomir Mechacki w poniższym materiale.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl