Kombajnowy zbiór cebuli z rozsady w Piotrkowicach [VIDEO]

fot. AA

W połowie sierpnia w Piotrkowicach k. Inowrocławia na polach należących do firmy On-Zin zbierano cebulę. Była to uprawa prowadzona z rozsady. Rozsada cebuli była wyprodukowana w Grupie Mularski. Posadzono ją w pole 12 kwietnia. Jest to odmiana Red Lady.

Na 1 ha wysadzono 100 tys. komórek, po 4 szt. roślin w każdej. Rozstawa między rzędami wynosiła 40 cm, a w rzędzie co 23 cm. Mimo chłodnej wiosny rośliny szybko się przyjęły i wznowiły wzrost. W trakcie wegetacji niezbędne było w tym roku kilkukrotne nawadnianie, ze względu na niewystarczające opady.

Na początku sierpnia cebulę wykopano i pozostawiono na polu do wyschnięcia. W połowie sierpnia przystąpiono do zbioru cebuli. Cebula była zbierana zbieraczem marki Grimme model GZ1700DLS. W plonie można było zobaczyć duży udział cebul dużych – o średnicy powyżej 8 cm i większych. Są to cebule przeznaczone do mrożenia. Plon z tego pola szacowany jest na ok. 60 t/ha.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego – Zbiór cebuli z rozsady 2021

Film: Aleksandra Andrzejewska

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności