• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKontrowersje wokół projektu kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Zmiany uderzą również...

Kontrowersje wokół projektu kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Zmiany uderzą również w rolników.

Brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu – to proponowana zmiana w poselskim projekcie kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Ta informacja poruszyła środowisko rolników. Dlatego? Rolnik często wyjeżdżając ciągnikiem z pola brudzi drogę publiczną – czy należy się za to mandat?

Zmiany proponowane w ustawie wprowadzają bowiem rewolucję w postępowaniu mandatowym. Ich uchwalenie i wejście w życie spowoduje radykalną zmianę, która dotknie wszystkich. Dotyczy bowiem każdego – bez wyjątku – wykroczenia, za które można zostać ukaranym mandatem.

Ta inicjatywa poselska natychmiast spotkała się z szerokim odzewem w mediach, stała się przedmiotem dyskusji w mediach społecznościowych. Proponowana zmiana kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia poruszyła także środowisko rolnicze.

Ta kontrowersyjna zmiana w kodeksie zakłada, że prawo do odmowy przyjęcia mandatu zostanie zniesione. Zmiana w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia będzie miała duże znaczenia w trakcie codziennego wykonywania obowiązków przez rolników. Zgodnie z Artykułem 91 zanieczyszczenie drogi jest wykroczeniem i podlega karze grzywny 1500 zł.

Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany”.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

A co jeśli zmiana ta wejdzie w życie? Obywatel nie będzie już mógł odmówić przyjęcia mandatu. Każdy mandat będzie uznany za przyjęty z chwilą jego odbioru przez obywatela.

Jeśli obywatel odmówi przyjęcia mandatu – funkcjonariusz sporządzi na mandacie wzmiankę. To będzie oznaczać odebranie mandatu, a grzywnę trzeba będzie zapłacić – nawet pomimo złożenia odwołania do sądu w ciągu 7 dni.

Autorzy projektu twierdzą, że proponując zmiany, chcą odciążyć sądy od rozpoznawania wniosków o ukaranie kierowanych do nich przez policję, a przez to usprawnić postępowanie mandatowe o domniemaniu niewinności. Nie wykażesz przed sądem swojej niewinności- pozostaniesz winny.

 

Źródło: RP.pl, OKO press


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl