yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościKontrowersje wokół projektu kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Zmiany uderzą również...

Kontrowersje wokół projektu kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Zmiany uderzą również w rolników.

Brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu – to proponowana zmiana w poselskim projekcie kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Ta informacja poruszyła środowisko rolników. Dlatego? Rolnik często wyjeżdżając ciągnikiem z pola brudzi drogę publiczną – czy należy się za to mandat?

Zmiany proponowane w ustawie wprowadzają bowiem rewolucję w postępowaniu mandatowym. Ich uchwalenie i wejście w życie spowoduje radykalną zmianę, która dotknie wszystkich. Dotyczy bowiem każdego – bez wyjątku – wykroczenia, za które można zostać ukaranym mandatem.

Ta inicjatywa poselska natychmiast spotkała się z szerokim odzewem w mediach, stała się przedmiotem dyskusji w mediach społecznościowych. Proponowana zmiana kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia poruszyła także środowisko rolnicze.

Ta kontrowersyjna zmiana w kodeksie zakłada, że prawo do odmowy przyjęcia mandatu zostanie zniesione. Zmiana w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia będzie miała duże znaczenia w trakcie codziennego wykonywania obowiązków przez rolników. Zgodnie z Artykułem 91 zanieczyszczenie drogi jest wykroczeniem i podlega karze grzywny 1500 zł.

Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany”.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

A co jeśli zmiana ta wejdzie w życie? Obywatel nie będzie już mógł odmówić przyjęcia mandatu. Każdy mandat będzie uznany za przyjęty z chwilą jego odbioru przez obywatela.

Jeśli obywatel odmówi przyjęcia mandatu – funkcjonariusz sporządzi na mandacie wzmiankę. To będzie oznaczać odebranie mandatu, a grzywnę trzeba będzie zapłacić – nawet pomimo złożenia odwołania do sądu w ciągu 7 dni.

Autorzy projektu twierdzą, że proponując zmiany, chcą odciążyć sądy od rozpoznawania wniosków o ukaranie kierowanych do nich przez policję, a przez to usprawnić postępowanie mandatowe o domniemaniu niewinności. Nie wykażesz przed sądem swojej niewinności- pozostaniesz winny.

 

Źródło: RP.pl, OKO press

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl