yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościKrzem dla roślin

Krzem dla roślin

ZumSil i AdeSil to ekologiczne biostymulatory krzemowe – najlepiej przyswajalny krzem organiczny. To naturalne wsparcie dla upraw warzywniczych, rolniczych, sadowniczych, jagodowych, także upraw pod osłonami.

AdeSil to amorficzna ziemia okrzemkowa o jakości spożywczej (pH 8), natomiast ZumSil – kwas ortokrzemowy (pH 13, w cieczy pH 10) otrzymany z okrzemek.

Nasz krzem jest „sterownikiem” dla podstawowych 16 pierwiastków, wyrównując relacje między nimi, działa z nimi synergicznie i wspomaga ich pobieranie przez rośliny. Jest antagonistyczny wobec metali ciężkich. Wspomaga odbudowę próchnicy w glebie, a obniżając odczyn i zasolenie wpływa korzystnie na jej jakość. Wspomaga rozwój bakterii azotowych, odblokowuje składniki pokarmowe, co w połączeniu z lepszym rozwojem korzeni drugo­- i trzeciorzędowych sprawia, że rośliny są lepiej odżywione.

ZumSil „żeluje” wodę w komórce roślinnej, zwiększa wytrzymałość roślin na suszę, przymrozki, pozwala zaoszczędzić 25% wody, tj. około 1,5 mln l/ha.

Stymuluje wytwarzanie fitoaleksyn, które wspomagają obronę rośliny przed patogenami oraz w walce ze stresem środowiskowym. Wpływa na jej odporność i wigor. AdeSil mechanicznie ogranicza szkodniki i choroby grzybowe.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Nasze biostymulatory krzemowe dodatkowo wspomagamy przez bakterie symbiotyczne (FungiZum) dokarmiane ZumSilem, wytwarzające biofilm ochronny na korzeniu, oraz chitynazę – enzym rozpuszczający chitynę szkodników.

ZumSil i AdeSil stymulują roślinę do szybszego i bujniejszego wzrostu, intensyfikują fotosyntezę, zwiększają zawartość cukrów, wpływają korzystnie na wzrost i jakość plonu oraz jego trwałość podczas przechowania i transportu.

Zdrowe rośliny, lepszy plon!

To wzrost jakości handlowej i smakowitości owoców i warzyw. Zdrowa roślina w zdrowej glebie, to zdrowa żywność dla nas wszystkich.

Rabat na hasło:
ZumSil

10% do 30.04.2022

5% 1–15.05.2022

 

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl