Kupując nawóz azotowy musisz pokazać swój numer dowodu osobistego. Rolnicy nie kryją swojego oburzenia.

fot. Pixabay

Każdy rolnik, który zaopatruje się w nawóz azotowy o zawartości powyżej 16 procent azotu, musi pokazać swój numer dowodu osobistego i spisać stosowne oświadczenie. Wielu rolników nie kryje swojego niezadowolenia. 

Takie przepisy obowiązują od 1 lutego 2021 r. W Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1148 z 20 czerwca 2019 r. możemy przeczytać: “rozporządzenie ustanawia zharmonizowane przepisy dotyczące udostępniania, wprowadzania, posiadania i stosowania substancji lub mieszanin, które mogą być niezgodnie z przeznaczeniem zastosowane do nielegalnego wytwarzania materiałów wybuchowych, w celu ograniczenia dostępności tych substancji lub mieszanin dla przeciętnych użytkowników, oraz w celu zapewnienia właściwego zgłaszania podejrzanych transakcji w ramach całego łańcucha dostaw.”

W każdym punkcie handlowym od 1 lutego sprzedawca ma prawo wymagać od rolnika podpisania oświadczenia, w którym to kupujący nawozy, zawierające powyżej 16% azotanu amonu, deklaruje na jakie cele będzie ten nawóz zużywać. Należy ponadto okazać numer dowodu osobistego.

Sprzedawca może odmówić sprzedaż nawozu azotowego, w przypadku, gdy rolnik nie będzie chciał okazać swojego nr dowodu osobistego.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności