yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościKupując nawóz azotowy musisz pokazać swój numer dowodu osobistego. Rolnicy nie kryją...

Kupując nawóz azotowy musisz pokazać swój numer dowodu osobistego. Rolnicy nie kryją swojego oburzenia.

Każdy rolnik, który zaopatruje się w nawóz azotowy o zawartości powyżej 16 procent azotu, musi pokazać swój numer dowodu osobistego i spisać stosowne oświadczenie. Wielu rolników nie kryje swojego niezadowolenia. 

Takie przepisy obowiązują od 1 lutego 2021 r. W Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1148 z 20 czerwca 2019 r. możemy przeczytać: “rozporządzenie ustanawia zharmonizowane przepisy dotyczące udostępniania, wprowadzania, posiadania i stosowania substancji lub mieszanin, które mogą być niezgodnie z przeznaczeniem zastosowane do nielegalnego wytwarzania materiałów wybuchowych, w celu ograniczenia dostępności tych substancji lub mieszanin dla przeciętnych użytkowników, oraz w celu zapewnienia właściwego zgłaszania podejrzanych transakcji w ramach całego łańcucha dostaw.”

W każdym punkcie handlowym od 1 lutego sprzedawca ma prawo wymagać od rolnika podpisania oświadczenia, w którym to kupujący nawozy, zawierające powyżej 16% azotanu amonu, deklaruje na jakie cele będzie ten nawóz zużywać. Należy ponadto okazać numer dowodu osobistego.

Sprzedawca może odmówić sprzedaż nawozu azotowego, w przypadku, gdy rolnik nie będzie chciał okazać swojego nr dowodu osobistego.

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl