• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMączlik warzywny - komunikat z dnia 7 marca

Mączlik warzywny – komunikat z dnia 7 marca

Po informacjach opublikowanych przez nas 25 lutego br., o zagrożeniu warzyw kapustnych przez mączlika warzywnego, który bez strat, w bardzo licznych populacjach przetrwał na rzepaku ozimym, uzupełniamy komunikat.

Mączlik warzywny może zimować na wielu gatunkach roślin z rodziny kapustowatych – uprawnych i chwastach, ale także z rodzin makowatych, wilczomleczowatych, wrzosowatych.
Doskonale przezimował na jarmużu, który wraz z kapustą włoską jest rośliną najchętniej i najliczniej zasiedlaną przez mączlika w sezonie wegetacyjnym. Silnie pokarbowane liście stanowią dla niego doskonałą ochronę przed kontaktowymi środkami ochrony roślin. Bardzo duża powierzchnia tkanek roślinnych, zdecydowanie większa niż w przypadku pozostałych warzyw kapustnych sprawia, że przez rozrzedzenie biologiczne środki układowe są dla mączlika dużo mniej groźne. Najczęściej dawki środków nie są bowiem różnicowane ze względu na gatunek.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który został nakręcony 7 marca br.

Tekst i film: Katarzyna Kupczak

Katarzyna Kupczak
Katarzyna Kupczak
Absolwentka Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej w Krakowie. Bezpośrednio po ukończeniu studiów (w 1995 r.), ze specjalnością „ochrona roślin”, podjęła pracę w wydawnictwach – Plantpress Sp. z o.o i Agrosan Sp. z o.o., w których realizuje swą pasję – upowszechnianie wśród rolników wiedzy na temat ochrony roślin. W dorobku redaktorskim, poza licznymi popularyzatorskimi artykułami publikowanymi na łamach czasopism: „Hasło Ogrodnicze”, „MPS Sad”, „Warzywa”, „Szkółkarstwo”, „Farmer”, „Informator Sadowniczy”, ma ponad 50 książek, w tym wiele praktycznych monografii propagujących uprawę roślin sadowniczych, warzywniczych i ozdobnych oraz atlasów chorób i szkodników roślin rolniczych (w tym ogrodniczych). Jej główną wizytówką są wydawane co roku od przeszło dekady autorskie programy ochrony roślin sadowniczych i warzywniczych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl