yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościMarchew idealna na przemysł

Marchew idealna na przemysł

W październiku w Kondratowicach na Dolnym Śląsku odbyło się spotkanie dla producentów marchwi przemysłowej. Organizatorami były firmy PNOS Ożarów Mazowiecki (dystrybutor nasion MoravoSeed, CaroSem) oraz Masfrost. W spotkaniu uczestniczyły również firmy nasienne: Hazera Poland, Takii Seed, Syngenta oraz firmy oferujące środki produkcji i nawozy: Agro-Ekspert, Adob, Osadkowski. 

Spotkanie marchwiowe odbyło się na polu produkcyjnym pana Krzysztofa Tracza w Kondratowicach. Wśród uczestników byli producenci z regionu Dolnego Śląska, którzy współpracują lub planują współpracę z zakładem Masfrost. Obecnie fabryka Masfrost w Ziębicach zalicza się do jednych z największych i najnowocześniejszych zakładów zajmujących się przetwórstwem i mrożeniem warzyw w Polsce. Możliwości produkcyjne fabryki sięgają rocznie blisko blisko 50 tysięcy ton produktów mrożonych. Na potrzeby przetwórni zakład ma zakontraktowanych 4500 ha warzyw w Polsce.

Uczestnicy spotkania w Kondratowicach.
Przedstawiciele zakładu Masfrost.
Dariusz Kacprzak (PNOS Ożarów Mazowiecki).

Spotkanie na polu produkcyjnym było doskonałą okazją do zapoznania się z bogatą kolekcją odmian firm nasiennych: Moravo Seed, CaroSem (dystrybutor nasion w Polsce jest PNOS Ożarow Mazowiecki), Hazera Poland, Takii Seed. Dużym zainteresowanym uczestników spotkania cieszyły się także wykłady ekspertów.

Dariusz Kacprzak z firmy PNOS Ożarów Mazowiecki zaprezentował imponujący asortyment odmian marchwi rekomendowanych do upraw wielkotowarowych takich firm jak: MoravoSeed oraz CaroSem. Dużym zainteresowaniem producentów cieszyły się kreacje m.in.: Aneta F1, Afalon F1, Bengala F1, Cortina F1, Klaris F1, a także Carocal F1, Calantis F1. Kolekcję marchwi uzupełniały odmiany Volcano F1; Muleta F1, Patzi F1 (Hazera Poland) oraz Gladius F1, Rapier F1 (Takii Seed).

Fotorelacja marchwiowa – kolekcja odmian:

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Jak informował Krzysztof Nabywaniec (Masfrost) w tym roku termin siewu nasion (12-15 maja) był opóźniony ze względu na suszę. Prowadzimy selekcję doboru odmian dostosowaną do warunków panujących zwłaszcza tutaj na Dolnym Śląsku. Poszukujemy surowca, który będzie spełniał oczekiwania zakładu przetwórczego Masfrost. Zagęszczenie siewu wynosiło 650-720 tys. szt.nasion/ha. Plantacja nie była nawadniana. 

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl