yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMarchew na dużą skalę

Marchew na dużą skalę

W majowym wydaniu miesięcznika Warzywa (5/2022) przeczytają Państwo artykuł o uprawie marchwi w rodzinnym gospodarstwie państwa Dzidów, Łukasza i Stanisława, w miejscowości Goczałkowice-Zdrój.

Fragment tekstu pochodzi z majowego wydania czasopisma “Warzywa” (5/2022, str. 26-29). Prenumeratę czasopisma “Warzywa” – zamówisz na stronie: www.plantpress.pl

Uprawa marchwi
Pierwsze zasiewy marchwi wykonano w tym roku 23–24 marca. Następnie plantacja została zabezpieczona płaskimi osłonami. Technologia produkcji warzyw w gospodarstwach Dzidów ukierunkowana jest na wysoką jakość plonu. Na każdym etapie produkcji przestrzegane są zasady dobrej praktyki rolniczej. W strukturze zasiewów wyjątkowo starannie przemyślany jest dobór odmian. Na wczesny zbiór wybrano odmiany: Nagasaki F1 (95 dni wegetacji) oraz Laguna F1 (100 dni). To odmiany o cylindrycznym kształcie. Dzięki temu, że są tolerancyjne na pękanie, doskonale sprawdzają się do zbioru mechanicznego. Do długiego przechowywania w tych gospodarstwach od wielu lat sprawdzają się odmiany: Nerac F1 oraz Elegance F1, a także Florance F1. Nasiona są wysiewane w zagęszczeniu od 800 tys. do 1,5 mln szt./ha w zależności od klasy bonitacyjnej gleby, możliwości podłączenia instalacji nawodnieniowej.

 

Zwykle sezon sprzedażowy marchwi z przechowalni kończy się w maju. Jak informuje Ł. Dzida, zdarzały się lata, że ostatnie partie towaru wyjeżdżały z gospodarstwa w ostatnim tygodniu czerwca. Dziś w dobie ogromnych kosztów za energię, kończymy bieżącą sprzedaż w maju. Nasze warzywa trafiają na rynek warzyw świeżych w kraju i poza jego granicami, praktycznie są dostępne w sprzedaży w całej Europie. Kiedyś znacznym partnerem biznesowym był rynek wschodni, jednak od tamtego czasu wiele się zmieniło.
 

Fragment tekstu pochodzi z majowego wydania czasopisma “Warzywa” (5/2022, str. 26-29). Prenumeratę czasopisma “Warzywa” – zamówisz na stronie: www.plantpress.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl