Międzynarodowa Konferencja Ekologiczna

W stacji doświadczalnej firmy Rijk Zwaan w Welver, w Niemczech, 5 września br. odbywa się Międzynarodowa Konferencja Ekologiczna – Simply Organic. Wśród prelegentów jest dr Andrea Grimm z austriackiej uczelni Wiener Neustadt, która informuje o tym, jak zmienia się rynek żywności ekologicznej. Ciekawe wystąpienie dotyczące łańcucha dostaw w rynku ekologicznym prezentuje Peter Polak z holenderskiej firmy The Greenery Naturtelle. Z kolei o pracach hodowlanych i nowych projektach w rynku bio bliżej opowie Hellen Bos – odpowiedzialna za ten dział w firmie Rijk Zwaan.

Firma Rijk Zwaan już od 1992 r. pracuje nad rozwojem hodowli i produkcji nasion do upraw organicznych. Hodowcy zwracają uwagę na specyficzne życzenia producentów ekologicznych – na specyficzne cechy odmian do tego typu produkcji. Odmiany z oferty firmy Rijk Zwaan dedykowane do produkcji BIO posiadają odporność na choroby, ale należy podkreślić, że są one również plenne i bardzo smaczne. Firma dostarcza nasiona warzyw, które mają europejski certyfikat – SKAL i NOP/USDA – certyfikację na USA. W części popołudniowej spotkania jest możliwość odwiedzenia pól, na których prezentowany jest asortyment odmian z firmy Rijk Zwaan.

Stacja doświadczalna Rijk Zwaan w Welver, w Niemczech. Fot. A. Andrzejewska
5 września br. w Niemczech odbywa się Międzynarodowa Konferencja Ekologiczna. Fot. A. Andrzejewska
W oczekiwaniu na rozpoczęcie Międzynarodowej Konferencji Ekologicznej Rijk Zwaan. Fot. A. Andrzejewska

Relację z tego wydarzenia będziemy na bieżąco przekazywać Państwu na stronie  naszego portalu warzywa.pl.

A. Andrzejewska

Warzywa

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności