yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
Informacje z firmMONISIA czy NADUSHA - przekonaj się sam i wybierz odmianę dla siebie

MONISIA czy NADUSHA – przekonaj się sam i wybierz odmianę dla siebie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Seminis jest światowym liderem w hodowli odmian ogórków partenokarpnych. Wybór odpowiedniej odmiany to ważny punkt w produkcji tego warzywa. Do uprawy polowej nie ma lepszych odmian jak Monisia czy Nadusha, którą wybrać? Przekonaj się sam!

Kwasiarz otworzył beczkę i oniemiał:  uwiódł go wyjątkowy aromat i twardość owoców!
Takie ogórki to „koncert” − mówi producent!!!

Monisia F1 – ogórek gruntowy nowej generacji od Seminis

Będąc liderem w hodowli odmian ogórków partenokarpnych marka Seminis wprowadziła do segmentu upraw polowych wczesną odmianę Monisia F1. Rośliny tej odmiany charakteryzują się silnym wigorem oraz bardzo dobrą regeneracją roślin w trakcie uprawy. Mają one umiarkowaną tendencję do tworzenia i wzrostu pędów bocznych. Otwarty pokrój roślin umożliwia łatwe prowadzenie zbioru owoców. Owoce są kształtne, wyrównane, cylindryczne z brodawką o średniej wielkości, zachowują odpowiednią proporcję między długością i średnicą. Ze względu na ich twardość, bardzo dobrze zachowują trwałość po zbiorze. Kolor skórki jest soczyście zielony z jaśniejszym marmurkiem na wierzchołku. Monisia F1 daje wysoki plon całkowity. Owoce stanowią doskonały produkt na zaopatrzenie rynku warzyw świeżych oraz do przemysłu.

Monisia F1 daje wysoki plon całkowity, a przy tym wyróżnia się wczesnym plonem

Dzięki uprawie odmian ogórków partenokarpicznych w gruncie w porównaniu do odmian ogórka o przewadze kwiatów żeńskich producenci zyskują:
wczesność plonowania – ogórki partenokarpne, w porównaniu do ogórków o przewadze kwiatów żeńskich, znacznie wcześniej wchodzą w owocowanie (Monisia F1 w porównaniu do głównych standardów rynkowych sianych w tym samym terminie była wcześniejsza o ok. dwa tygodnie);
lepsze wyrównanie i jakość owoców – owoce odmian partenokarpnych nie przerastają w takim tempie jak owoce odmian o przewadze kwiatów żeńskich (Monisia F1 w porównaniu do głównych standardów rynkowych doskonale utrzymuje brodawkę oraz proporcje długości do średnicy 3,3-1 przez cały okres uprawowy);
dłuższe okno zbioru – odmiany ogórków partenokarpnych hodowli Seminis cechują się wysoką tolerancją na niesprzyjające warunki pogodowe przez co znacznie dłużej plonują
(Monisia F1 w porównaniu do innych standardów rynkowych plonowała przynajmniej trzy tygodnie dłużej);
wyższy plon – jedną z głównych cech, która wpływa na wyższe plonowanie odmian partenokarpnych w stosunku do odmian o przewadze kwiatów żeńskich, jest wiązanie owoców z każdego kwiatu – odmiany partenokarpne nie potrzebują zapylaczy (Monisia F1, w stosunku do innych odmian rynkowych wykazywała w doświadczeniach plonowanie o 40-90% wyższe).

Dla producentów warzyw zawsze liczy się wysoka wydajność i jakość plonu przy maksymalnie najniższych (zoptymalizowanych) kosztach uprawy, dlatego jedną z podstawowych decyzji jest wybór odpowiedniej odmiany i technologii uprawy. W profesjonalnej produkcji zastosowanie konkretnej odmiany i technologii uprawy musi mieć uzasadnienie ekonomiczne i mieć przełożenie na konkretne korzyści. Proponowana przez Seminis odmiana Monisia F1 posiada wysoką wartość dodaną, co opisują przytoczone powyżej cechy, przy dodatkowo odpowiednio zastosowanej technologii uprawy połączonej np. z nawadnianiem przyniesie jeszcze lepsze efekty.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Nadusha Mix – sprawdzona odmiana na kwaszenie

Nadusha F1 – to jedna z najbardziej poszukiwanych odmian ogórka do uprawy polowej na przestrzeni ostatnich lat. Ceniona przez producentów za bardzo wysoki plon, wczesność oraz dużą zdrowotność polową. Największą popularność zyskuje wśród producentów kwaszonek ze względu na wysoką jakość produktu finalnego, jak również w produkcji świeżorynkowej. Aby uzyskać wysokiej jakości kwaszone ogórki należy zacząć od odpowiedniego wyboru odmiany, która w trakcie procesu fermentacji zachowa swoje walory smakowe, twardość oraz kolor.

Nadusha F1 cieszy się dużym uznaniem wśród producentów kwaszonek

Nadusha F1 jest odmianą, która posiada te zalety i przy tym idealnie wpisuje się w segment przetwórstwa z wieloletnią tradycją w Polsce. Dzięki mniejszej komorze nasiennej niż u innych odmian z tego segmentu oraz grubszej skórce pozwala uzyskać produkt o wysokiej twardości, a co za tym idzie chrupkości, która jest cechą bardzo pożądaną przez producentów oraz przetwórców. Walory smakowe to kolejna unikalna cecha tej odmiany.

Nadusha F1 tworzy kształtne jasnozielone owoce o grubej brodawce

Nadusha F1, która dzięki swojej genetyce hodowlanej „chłonie” dodawane przyprawy w trakcie procesu fermentacji lub konserwowania. Kolor i kształt owocu to kolejna cecha, na którą wielu producentów zwraca uwagę w ostatecznym wyborze odmiany. Nadusha tworzy bardzo kształtne jasnozielone owoce o grubej brodawce w proporcjach 3:2:1 z widocznym jasnym marmurkiem wzdłuż owocu. Taka barwa owocu sprawia, że odmiana może być również dedykowana dla produkcji świeżorynkowej. Owoc swoją barwą przypomina tradycyjne odmiany grubobrodawkowe, które są nadal bardzo poszukiwane przez klientów indywidualnych na domowe przetwory. Barwa owocu Nadushy pozwala na uzyskanie po procesie fermentacji lub konserwowania atrakcyjnego koloru handlowego gotowego produktu. 

Z punktu widzenia producenta, dla którego jakość uzyskanego plonu jest najważniejsza – odmiana Nadusha jest tutaj idealnym wyborem. Dzięki większej ilości kwiatów żeńskich w porównaniu do standardowych odmian pozwala na uzyskanie dużo wyższego plonu z zachowaniem wysokiej jakości owocu. Odmiana nie jest podatna na parcha dyniowatych oraz cechuje się wysoką odpornością na mączniaka prawdziwego i wirusa mozaiki ogórka (CMV). Pokrój roślin jest średnio-otwarty co ułatwia zbiór zarówno w przypadku zbioru ręcznego, jak i, za pomocą samolotu. Zalecana ilość wysiewu dla odmiany Nadusha F1 to 50-55 tys./ha.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl