yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościMonitoring chorób i szkodników "Farm Smart" - doświadczenia producentów z regionu Łęczycy...

Monitoring chorób i szkodników “Farm Smart” – doświadczenia producentów z regionu Łęczycy [VIDEO]

Skuteczna ochrona roślin opiera się na wykorzystaniu odpowiednich środków ochrony roślin oraz odpowiednim terminie wykonania zabiegu. Dzięki precyzyjnemu systemowi monitoringu i sygnalizacji infekcji chorobowych oraz szkodników: „Farm Smart” walka z chorobami i szkodnikami może być znacznie łatwiejsza i skuteczniejsza, gdyż uzyskujemy precyzyjne informacje  na temat ryzyka wystąpienia infekcji chorobowych i wystąpienia szkodników w swoim regionie.

Z materiału filmowego dowiedzą się Państwo jakie korzyści można uzyskać z dostępu do systemu „Farm Smart”. 

„Farm Smart” jest to nowa platforma systemu monitoringu infekcji chorobowych oferowanego przez Agro Smart Lab. „Farm Smart” powstaje w  ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działanie: „Współpraca”. Agro Smart Lab, jako lider konsorcjum „Precyzyjne Ogrodnictwo” wspólnie z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie i firmą Agrosan pracują nad ogólnopolskim, precyzyjnym systemem wspomagania decyzji w zakresie ochrony roślin.

W tej chwili „Farm Smart” oferuje precyzyjne informacje w zakresie wystąpienia infekcji chorobowych (kilka dni przed wystąpieniem objawów), aktualne dane pogodowe z najbliższej stacji meteorologicznej będącej w systemie, precyzyjną prognozę pogody z oknem oprysku dla swojego regionu oraz sygnalizację na temat wystąpienia szkodników w niektórych regionach Polski .

 „Farm Smart” oferuje monitoring chorób we wszystkich gatunkach warzyw. Jakie choroby są monitorowane i jak działa system na żywo można sprawdzić logując się na poniższy adres strony internetowej oraz wpisując podany login i hasło. Przedstawione są tam dane z regionu koło Białej Rawskiej

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

www.farmsmart.pl
login: warzywa@fs.pl
hasło: warzywa1

Farm Smart” jest dostępny dla wszystkich producentów, którzy są w zasięgu stacji meteorologicznych wpiętych w system monitoringu. W tej chwili w systemie jest ponad 150 stacji. Tutaj można sprawdzić czy swoje gospodarstwo znajduje się w obrębie systemu Farm Smart.

Oferta specjalna na korzystanie z systemu monitoringu i sygnalizacji chorób i szkodników: Farm Smart. Koszt abonamentu do końca 2022 roku wynosi tylko 300 zł brutto (w cenie wszystkie gatunki, które są uprawiane w gospodarstwie). Zamówienie można dokonać w sklepie Agro Smart Lab.

 

JAK DZIAŁA FARM SMART?

Dane z czujników stacji meteorologicznych: temperatura powietrza i gleby, wilgotność względna powietrza, wielkość opadów, czas zwilżenia powierzchni liścia gromadzone są w bazie danych. Za pomocą specjalistycznego oprogramowania i wybranych oraz przetestowanych w warunkach polskich matematycznych modeli chorobowych dane są analizowane, by następnie generować informacje o potencjalnych zagrożeniach ze strony patogenów.

System tak został opracowany, że ryzyko wystąpienia infekcji chorobowej jest zawsze przedstawiany w 100% skali. Przy wystąpieniu 90-100% ryzyka infekcji możemy być praktycznie pewni, że za kilka dni wystąpią objawy chorobowe, jeśli:

  • Na polu znajdują się zarodniki czy spory danego patogena,
  • roślina nie była wcześniej zabezpieczona preparatem systemicznym lub skutecznym preparatem biologicznym,
  • nie wykonano zabiegu preparatem kontaktowym do 24-48 godzin po wystąpieniu infekcji,
  • nie wykonano zabiegu preparatem systemicznym do 72-96 godzin po wystąpieniu infekcji.

Moment wystąpienia infekcji oraz następne 24-48 godzin po jej wystąpieniu jest optymalnym terminem do wykonania zabiegu preparatem kontaktowym. Patogen jest wtedy najbardziej wrażliwy, gdyż grzyb jest jeszcze na powierzchni rośliny i jest w fazie kiełkowania zarodników.

Usługa monitoringu i sygnalizacji umożliwia stały dostęp do komunikatów za pośrednictwem platformy Farm Smart oraz codziennych, porannych e-maili, zawierających dane z poprzedniego dnia oraz prognozę pogody z oknem oprysku.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl