yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNiebezpieczne patogeny warzyw – skuteczne zwalczanie

Niebezpieczne patogeny warzyw – skuteczne zwalczanie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Presja chorób, takich jak mączniak prawdziwy, mączniak rzekomy, alternarioza, plamistość liści, czerń krzyżowych czy zgnilizna twardzikowa, utrudnia zachowanie doskonałych parametrów warzyw w gruncie i pod osłonami. Skuteczna i bezpieczna ochrona przed patogenami staje się coraz trudniejszym wyzwaniem, ale doceniony na rynku środek ochrony może być rozwiązaniem. Jak działa? I jak należy go stosować? Na pytania odpowiada przedstawiciel firmy BASF.

Przemysław Kostrzewski, przedstawiciel firmy BASF, wskazuje jeden ze środków ochrony szczególnie uznany na polskim rynku, który stosowany jest w wielu uprawach, między innymi: bakłażana pod osłonami, brukselki, buraka ćwikłowego, cebuli, grochu, kalafiora, kapusty, marchwi, papryki, pietruszki, pomidora (w uprawie w gruncie i pod osłonami), rzodkiewki, sałaty, selera korzeniowego i naciowego, szparagów, ziemniaków.

Signum® 33 WG jest strategicznym środkiem ochrony w wielu gatunkach warzyw, sprzedawanym od 2005 roku na polskim rynku. Cechuje go szereg zalet, takich jak: szeroki zakres zwalczanych patogenów (od alternariozy przez mączniaka prawdziwego i rzekomego, czerń krzyżowych, zgniliznę twardzikową, szarą pleśń po plamistość liści), wpływ na poprawę zdolności przechowalniczych, działanie układowe do stosowania zapobiegawczego oraz działanie interwencyjne. Signum® 33 WG jest uznanym fungicydem o dobrym profilu środowiskowym.

Formulacja WG oznacza, że produkt ma postać granulatu do sporządzania zawiesiny wodnej. Zawiera dwie substancje czynne. Boskalid to substancja systemiczna z grupy anilidów pierwszej generacji substancji karboksyamidowych (SDHI), które wykazują wysoką skuteczność w szerokim zakresie temperatur, mieszczącym się w przedziale 7-25 °C. Drugą substancją jest piraklostrobina z grupy strobiluryn. Jest substancją o działaniu zapobiegawczym, która przemieszcza się w roślinie częściowo systemicznie, translaminarnie, ale wykazuje również działanie kontaktowe.

Cebula

Środek Signum® 33 WG jest zarejestrowany w wielu uprawach warzywniczych. Jedną z nich jest popularna w kraju cebula. Rejestracja w tym przypadku obejmuje mączniaka rzekomego, alternariozę, ale również ograniczanie występowania Stemphylium vesicarium. Dobrym rozwiązaniem jest użycie środka do pierwszego zabiegu zapobiegawczego w ochronie plantacji cebuli. Pierwszym momentem aplikacji produktu powinien być czwarty, piąty liść cebuli. Na tym etapie kluczowe jest wybieranie środków, które nie hamują wzrostu cebuli, a Signum® 33 WG do takich produktów należy. Zabezpiecza przyrastające szybko organy rośliny, takie jak szczypior.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Produktu możemy użyć również do ochrony przed grzybami z rodzaju Alternaria, zgnilizną szyjki cebuli. Stosujemy go wtedy przed zbiorem, tuż przed załamywaniem szczypioru.

Więcej informacji na temat Signum® 33 WG oraz innych środków firmy BASF na stronie: https://www.agro.basf.pl/pl/

*Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl