yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNiebezpieczne patogeny warzyw – skuteczne zwalczanie

Niebezpieczne patogeny warzyw – skuteczne zwalczanie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Presja chorób, takich jak mączniak prawdziwy, mączniak rzekomy, alternarioza, plamistość liści, czerń krzyżowych czy zgnilizna twardzikowa, utrudnia zachowanie doskonałych parametrów warzyw w gruncie i pod osłonami. Skuteczna i bezpieczna ochrona przed patogenami staje się coraz trudniejszym wyzwaniem, ale doceniony na rynku środek ochrony może być rozwiązaniem. Jak działa? I jak należy go stosować? Na pytania odpowiada przedstawiciel firmy BASF.

Przemysław Kostrzewski, przedstawiciel firmy BASF, wskazuje jeden ze środków ochrony szczególnie uznany na polskim rynku, który stosowany jest w wielu uprawach, między innymi: bakłażana pod osłonami, brukselki, buraka ćwikłowego, cebuli, grochu, kalafiora, kapusty, marchwi, papryki, pietruszki, pomidora (w uprawie w gruncie i pod osłonami), rzodkiewki, sałaty, selera korzeniowego i naciowego, szparagów, ziemniaków.

Signum® 33 WG jest strategicznym środkiem ochrony w wielu gatunkach warzyw, sprzedawanym od 2005 roku na polskim rynku. Cechuje go szereg zalet, takich jak: szeroki zakres zwalczanych patogenów (od alternariozy przez mączniaka prawdziwego i rzekomego, czerń krzyżowych, zgniliznę twardzikową, szarą pleśń po plamistość liści), wpływ na poprawę zdolności przechowalniczych, działanie układowe do stosowania zapobiegawczego oraz działanie interwencyjne. Signum® 33 WG jest uznanym fungicydem o dobrym profilu środowiskowym.

Formulacja WG oznacza, że produkt ma postać granulatu do sporządzania zawiesiny wodnej. Zawiera dwie substancje czynne. Boskalid to substancja systemiczna z grupy anilidów pierwszej generacji substancji karboksyamidowych (SDHI), które wykazują wysoką skuteczność w szerokim zakresie temperatur, mieszczącym się w przedziale 7-25 °C. Drugą substancją jest piraklostrobina z grupy strobiluryn. Jest substancją o działaniu zapobiegawczym, która przemieszcza się w roślinie częściowo systemicznie, translaminarnie, ale wykazuje również działanie kontaktowe.

Cebula

Środek Signum® 33 WG jest zarejestrowany w wielu uprawach warzywniczych. Jedną z nich jest popularna w kraju cebula. Rejestracja w tym przypadku obejmuje mączniaka rzekomego, alternariozę, ale również ograniczanie występowania Stemphylium vesicarium. Dobrym rozwiązaniem jest użycie środka do pierwszego zabiegu zapobiegawczego w ochronie plantacji cebuli. Pierwszym momentem aplikacji produktu powinien być czwarty, piąty liść cebuli. Na tym etapie kluczowe jest wybieranie środków, które nie hamują wzrostu cebuli, a Signum® 33 WG do takich produktów należy. Zabezpiecza przyrastające szybko organy rośliny, takie jak szczypior.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Produktu możemy użyć również do ochrony przed grzybami z rodzaju Alternaria, zgnilizną szyjki cebuli. Stosujemy go wtedy przed zbiorem, tuż przed załamywaniem szczypioru.

Więcej informacji na temat Signum® 33 WG oraz innych środków firmy BASF na stronie: https://www.agro.basf.pl/pl/

*Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl