Niemcy: cebula utrzymuje silny kurs w trakcie trwania pandemii

Cebula jest jednym z nielicznych produktów, które nie ucierpiały w trakcie trwania kryzysu w Niemczech. Podczas gdy rynek ziemniaków przeżywa gwałtowny spadek z powodu zamknięć lokali gastronomicznych, to cebula utrzymuje swój silny kurs ostatnich lat.

Portal Freshplaza opublikował rozmowę z Heinzem Düpmannem, Dyrektorem Zarządzającym Düpmann GmbH & Co.KG, z której dowiadujemy się o aktualnej sytuacji rynkowej w Niemczech i oczekiwaniach na 2021 rok.

Rynek cebuli jest obecnie stabilny, a ceny wahają się od 20,00 do 24,00 euro za 100 kg. Obserwuje się pewne emocje i wyczekiwania na wiosnę – ze względu na nieczynny catering spodziewamy się bardzo dobrego sezonu grillowego, z którego skorzysta właśnie cebula. Ilości są już większe niż pod koniec głównego sezonu we wrześniu ”- powiedział Düpmann.

Przewiduje jednak również powiększenie obszaru upraw w Niemczech: „Pod koniec ubiegłego roku był apel o zmniejszenie powierzchni uprawy ziemniaków. Niektóre spółdzielnie mówią nawet o ograniczeniu do 20%, aby złagodzić skutki kryzysu koronawirusa. Teraz, oczywiście, pytanie brzmi, co rolnicy uprawiają jako alternatywę. ”Czasami wspominano o rzepaku i zbożu, ale Düpmann liczy również na większą ilość cebuli:„ Odporność na kryzysy w ostatnich latach z pewnością uczyniła cebulę interesującym produkt dla producentów. Duże dodatkowe ilości mogą zakończyć ten trend w 2021 r.

” Perspektywy importu są zróżnicowane: „Spodziewamy się dobrych ilości i jakości z Nowej Zelandii. Mniej optymistycznie patrzymy na rynek hiszpański. Rok 2020 był trudnym rokiem dla dużej cebuli hiszpańskiej, którą sprzedaje się głównie w gastronomii. Nowe zbiory mają rozpocząć się tam w połowie kwietnia i spodziewam się szybkiego wzrostu cen – podsumował Düpmann.

Źródło: FreshPlaza.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności