yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNiemcy: stały popyt i powolny rynek eksportowy na kapustę

Niemcy: stały popyt i powolny rynek eksportowy na kapustę

Region Dithmarschen, w Niemczech, jest zagłębiem specjalizującym się w uprawie kapusty białej i czerwonej. W roku koronawirusa sprzedaż tego towaru była bardzo stabilna, ale ceny od kilku miesięcy są na niskim poziomie.

W regionie Dithmarschen handel kapustą trwa nadal na najwyższych obrotach. Sprzedaż w handlu detalicznym była szczególnie dobra w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, ale ceny od miesięcy były bardzo niskie. Eksport do regionu Europy Wschodniej również prawie nie występuje – mówi Matthias Bartels, kierownik sprzedaży w FreshField LLC & Co.

Szczególnie kapusta czerwona jest niezastąpionym elementem kuchni niemieckiej w okresie świątecznym. „Udało nam się sprzedać przyzwoite ilości czerwonej kapusty w roku koronawirusa. Kapusta włoska i biała kapusta również dobrze się sprzedawały w okresie Bożego Narodzenia, więc reklamy w handlu oczywiście dobrze się sprawdzały” – powiedział Bartels. W sumie sprzedaż wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim.

Oznaczało to również koniec ekscytującego roku pełnego wyzwań dla sektora kapusty. Podczas początkowej wiosennej blokady konsumenci coraz częściej zwracali się ku klasycznym przechowywanym produktom, w tym warzywom kapustnym. „Jednak my, sprzedawcy, odczuliśmy ten pozytywny efekt pandemii tylko przez krótki czas, po czym sprzedaż szybko wróciła do normy. Teraz, podczas drugiej blokady, nie ma już mowy o gromadzeniu zapasów. Jednak dla nas to jest ważniejsze, że promocje w handlu detalicznym żywnością działają.”

Powolny rynek eksportowy
W przeciwieństwie do innych lat, rynek eksportowy praktycznie się zatrzymał – stwierdził Bartels. „Zwykle o tej porze roku eksportujemy przyzwoite ilości do regionu Europy Wschodniej. Ale nawet tam obecnie zapasy są większe niż wystarczające na bieżące zapotrzebowanie. Istnieje zauważalna nadpodaż w europejskim sektorze kapusty.”

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Doświadczony handlarz kapustą również w najbliższych tygodniach spodziewa się tylko niewielkich ruchów na rynku. „Moim zdaniem sprzedaż pozostanie dobra przy stabilnych, niskich cenach. Jeśli chodzi o ceny, na razie osiągnęliśmy nasz próg bólu. Nie spodziewam się również w tym momencie ożywienia w eksporcie”.

Źródło: Freshplaza

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl