yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNiepewność na rynku ukraińskiej cebuli

Niepewność na rynku ukraińskiej cebuli

Ceny cebuli na Ukrainie wzrosły od początku września prawie 2 razy, choć w tym czasie zazwyczaj spadają. Doprowadziło to do rozpoczęcia importu z Kazachstanu – pierwszego, na razie próbnego. Cebula ta pojawiła się już na rynku ukraińskim i została z sukcesem sprzedana. Jednocześnie pojawiły się informacje o eksporcie ukraińskiej cebuli do Włoch.

O eksporcie tym poinformował na Facebooku Maksim Kulik, doradca ds. eksportu dla Vinaigrette LLC: – Produkty ukraińskich rolników są dość konkurencyjne pod względem jakości i są producenci, którzy systematycznie budują swoją sprzedaż. Rzeczywiście, produkty zostały wysłane do UE, a nabywcy z Holandii i Włoch już pozytywnie zareagowali zarówno na jakość, jak i poziom przygotowania produktu i opakowania.

Według EastFruit, hurtowe (tzw. Mały hurt) cebuli w Rzymie wynoszą obecnie od 0,6 do 0,8 euro (0,69-0,92 USD) za kg. Ceny hurtowe dla plantatorów przy wysyłce pakowanej i sortowanej cebuli z gospodarstw wahają się od 0,47 USD do 0,52 USD za kg. Jednocześnie na Ukrainie cena sprzedaży z gospodarstw wynosi około 0,25 USD za kg.

Koszt dostawy cebuli do Rzymu szacowany jest na 0,18-0,22 USD/ kg, więc cena w Rzymie, z zastrzeżeniem wysyłki po średnich cenach z Ukrainy, wyniesie około 0,45 USD/kg, co jest ceną nieco niższą niż cebuli od lokalnych rolników. Dostawa tego samego ładunku na północy Włoch będzie kosztować 3-4 centy mniej za kilogram, co czyni go jeszcze bardziej konkurencyjnym. Warto zauważyć, że w Tadżykistanie i Uzbekistanie cebula kosztuje ogólnie 0,09 USD za kg. Jednak transport drogowy cebuli z tych regionów do Włoch kosztuje 0,55 USD/ kg, co skutkuje ceną wyższą niż cena cebuli we Włoszech.

Za: EastFruit

PG

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl