Ochroń cebulę przed wciornastkiem [VIDEO]

Łukasz Mazur, producent warzyw gruntowych w Szarkówce oraz Marcin Żabowski FMC Agro Polska

Marcin Żabowski z FMC Agro Polska oraz Łukasz Mazur, producent warzyw polowych, podpowiadają w jaki sposób skutecznie zwalczać wciornastki w uprawie cebuli. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego. 

Wciornastek to jeden z najgroźniejszych szkodników w uprawie cebuli. Szkody wyrządzają osobniki dorosłe oraz aktywne stadia larwalne, które odżywiają się sokiem komórkowym roślin. W miejscu nakłucia i pobierania soku komórkowego, powstają drobne białosrebrzyste plamki. Są one początkowo usytuowane wzdłuż nerwu głównego, a później obejmują całą powierzchnię liścia. Silne uszkodzone liście zasychają. Wciornastek może być przeniesiony z cebulą do przechowalni, dlatego bardzo ważna jest systematyczna lustracja plantacji i skuteczna ochrona.

Zabiegi należy przeprowadzać po przekroczeniu progu szkodliwości. Więcej informacji na temat ochrony opowiada Marcin Żabowski z firmy FMC Agro Polska.

** Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Henryk Kowalczyk wyjaśniający ustawę dotyczącą węgla
  2. fasola

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności