yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościOstatnie zbiory warzyw 2021

Ostatnie zbiory warzyw 2021

W polskich warunkach klimatycznych na początku grudnia warunki zimowe nikogo nie powinny zaskakiwać. Jednak w ostatnich latach aura bywa tak nieprzewidywalna, że czasem do końca roku nie ma większych mrozów, co pozwala na prowadzenie niektórych prac polowych np. zbioru warzyw korzeniowych czy pora. Korzystniej byłoby zebrać wszystkie warzywa przed nadejściem zimy, ale często nie jest to możliwe.

Nie raz brakuje rąk do pracy, albo miejsca w przechowalni i warzywa zbierane na końcu są od razu kierowane do sprzedaży. Bywają też inne przyczyny opóźniania zbiorów, jak brak zbytu lub niska cena. W takich warunkach plantatorzy często stoją przed trudnym wyborem czy opłaca się zebrać plon czy lepiej pozostawić go w polu, żeby nie ponosić kolejnych kosztów, na zwrot których nie będzie można liczyć… Zbiór i przygotowanie warzyw do sprzedaży to często drugie tyle ile koszty samego wyprodukowania niektórych warzyw. 

 

 

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl