Pobieranie prób glebowych w gospodarstwie – krok po kroku [VIDEO]

O tym czy wykonywać analizę chemiczną gleby nie musimy nikogo przekonywać. Myśląc o rolnictwie precyzyjnym i zwiększeniu świadomości potencjału plonotwórczego takie badania są niezbędne. Dziś każda złotówka zainwestowana w nawozy powinna mieć racjonalne uzasadnienie.

Era nawożenia na “oko” już dawno się skończyła. Dzisiejsze rolnictwo daleko odbiega od tego, które prowadzili nasi przodkowie. Nawożenie gleby bez analizy chemicznej dziś drogo kosztuje, może prowadzić do degradacji gleby, przenawożenia lub niedożywienia roślin, a w konsekwencji straty części plonów i spadku opłacalności uprawy. Największą trudnością, ale i rzeczą najważniejszą jest pobranie reprezentatywnej próbki gleby. Damian Micyk, producent warzyw gruntowych w miejscowości Szarkówka (gm. Charsznica) przypomina jak prawidłowo wykonywać próby glebowe w swoim gospodarstwie. Należy pamiętać, próbkobiorca musi wyjątkowo solidnie wykonać swoją pracę, bo w przeciwnym razie szkoda czasu i pieniędzy – informuje ogrodnik z Szarkówki. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności