Polowe warsztaty kalafiorowe w Brukach Unisławskich

W ostatnim tygodniu września (tj. 28 września) w gospodarstwie Agaty i Michała Straszewskich firma Syngenta Polska zorganizowała polowe warsztaty kalafiorowe. Współorganizatorami były firmy branżowe – Grupa Mularski, Grupa Producentów Rozsad Krasoń, Bio Agris i Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Szkolenie merytoryczne z udziałem przedstawicieli firm branżowych oraz Piotra Borczyńskiego (KPODR) odbyło się w nowo wybudowanej hali logistyczno-produkcyjnej, w związku z tym nie obyło się bez okazjonalnej lampki szampana.

Zenon Małek (Syngenta) wraz z gospodarzami spotkania Agatą i Michałem Straszewskim. Fot. A. Andrzjewska

Na polu produkcyjnym zaprezentowano bogate portfolio odmian kalafiora firmy Syngenta, z przeznaczeniem jako surowiec dla przemysłu i jako asortyment świeżorynkowy. Omówiono ponadto kilka ciekawych propozycji z oferty brokułu. Po polu produkcyjnym z kalafiorami oprowadzał Marek Zieliński.

W dniu 28 września, w Brukach Unisławskich, Marek Zieliński (Syngenta Polska) prezentował nowości i standardy wśród asortymentu kalafiora. Fot. A. Andrzejewska
Zenon Małek (Syngenta), portfolio menadżer ds. warzyw kapustnych, mówił m.in. o odmianach brokułu na niestabilne warunki uprawy. Fot. A. Andrzejewska
Kalafior – odmiana Gohan – niezawodny dla przemysłu. Fot. A. Andrzejewska
Kalafior – odmiana Java – nowość w ofercie Syngenta. Fot. A. Andrzejewska
Odmianę Gohan prezentuje Marek Zieliński
Brokuł: SGD 15-0091, Batory, Bruki. Fot. A. Andrzejewska
Ciekawostka z oferty Syngenta – kalafior Green Storm
Na polu produkcyjnym w Brukach Unisławskich uwagę producentów kalafiora wzbudziły nowości odmianowe
Spotkanie kalafiorowe w gospodarstwie Agaty i Michała Staniszewskich. W tle widoczna nowa hala produkcyjna gospodarzy spotkania.
Piotr Borczyński z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

Podczas warsztatów kalafiorowych ofertę produktową dotyczącą rozsad warzyw kapustnych zaprezentowali: Daniel Babij z Grupy Mularski, Krzysztof Kucharski z Grupy Producentów Rozsad Krasoń. Z kolei Szymon Cieśliński informował o produktach firmy Bio Agris. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład Piotra Borczyńskiego z KPODR na temat problemów w jesiennej uprawie kalafiora i brokuła.

Szkolenie merytoryczne dotyczące uprawy kalafiora w Brukach Unisławskich
Daniel Babij (GM) mówił o rozsadzie warzyw kapustnych i nowości Czarnej Kredzie – nawozie wapniowym zawierającym kwasy humusowe i węgiel organiczny (odkwasza glebę i stymuluje rozwój mikrobów)
Przedstawiciele Grupy Producentów Rozsad Krasoń. Fot. A. Andrzejewska
Szymon Cieśliński (Bio Agris)

Fot. A. Andrzejewska

Więcej informacji z tego wydarzenia przeczytają Państwo  w kolejnych wydaniach czasopisma “Warzywa“. Zapraszamy do prenumeraty w naszym sklepie internetowym: www.plantpress.pl 

Warzywa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności