yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPomidorowe żniwa w Czeluścinie

Pomidorowe żniwa w Czeluścinie [VIDEO]

W tym tygodniu rozpoczęły się pomidorowe żniwa w gospodarstwie Pawła Jóskowiaka w miejscowości Czeluścin. Pomidory produkowane są dla zakładu HJ Heinz Polska w Pudliszkach. Sezon wegetacyjny rozpoczął się 27 kwietnia, a jak pamiętamy wówczas w Polsce panowały bardzo niskie temperatury powietrza. Pomimo trudnych warunków na początku sezonu plony są zadowalające.

W Czeluścinie trwają zbiory pomidora gruntowego, które rozpoczęły się o tydzień wcześniej w porównaniu do ubiegłorocznego sezonu. Dziś zbierana jest wczesna odmiana Albarossa włoskiej firmy Cora Seeds (dystrybutor Rol-Spec). Jak informuje mnie Marcin Wieczyński, przedstawiciel firmy Rol-Spec : “Ten rok wystawił pomidory gruntowe na ekstremalne próby, a plantatorów na stres. Trudne warunki mają odzwierciedlenie w niższym plonie niż rok wcześniej na podobnych stanowiskach, natomiast pomidory dojrzały już o tydzień wcześniej. Tegoroczny plon wczesnego pomidora w gospodarstwie państwa Jóskowiaków oscyluje na poziomie 60 ton”.

Albarossa F1 to bardzo wczesna odmiana pomidora gruntowego o uniwersalnym przeznaczeniu. W tym roku na wielu plantacjach dojrzała jako pierwsza z tych odmian, które są przystosowane do zbioru kombajnowego. 

Pomidor gruntowy Albarossa
Pomidor Albarossa o masie 60-70 g

Pomidory gruntowe w Czeluścinie uprawiane są na powierzchni ok. 20 ha. Plantacja nie jest nawadniana. W strategii nawożenia producent zwracał uwagę na zastosowanie aminokwasów, w tym celu wykorzystywał Zielony Organik (Agro Spec), specjalistyczny nawóz organiczny, stymulator wzrostu i rozwoju roślin.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Film i montaż: Marcin Wieczyński

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl