Pomidory polowe w Pawłowie. Odmiany, ochrona, nawożenie

W niedzielne przedpołudnie, tj. 25 sierpnia 2019 r. na polach należących do gospodarstwa państwa Adamczaków i Chudziaków w Pawłowie k. Jutrosina w Wielkopolsce odbyło się spotkanie pomidorowe zorganizowane przez SGP PUDLISZKI.

Leszek Chudziak witając uczestników spotkania podkreślił, że w tym roku nie tyle walczono o wysokie plony pomidora, co o to, żeby w ogóle utrzymać rośliny przy życiu w tych skrajnie trudnych warunkach pogodowych. Potwierdził to również Marcin Niedobylski, który informował, że w łanie roślin temperatura przekraczała 60 stopni Celcjusza. Mimo tych trudnych warunków udało się zadbać o plantację.

Na polu zaprezentowano odmiany z 9 firm nasiennych: PlantiCo, Hazera, HM.Clause, Syngenta, Enza Zaden, Cora Seeds, Heinz, Frimeko oraz W. Legutko. Ponadto pokazano ciekawe odmiany z oferty firmy Seminis oraz Nunhems.

Spośród firm nawozowych na polu można było zobaczyć efekty stosowania programu firmy Intermag oraz Tradecorp. Interesujące informacje nt. kondycjonera glebowego Transformer przedstawił reprezentant firmy Agrifirm Polska. Natomiast przedstawiciel firmy Haifa rekomendował stosowanie specjalistycznego nawozu granulowanego MyCote N Mix. Firma Bio Agris polecała m.in. Blackjak oraz NHCaDELTA. Maciej Wita z firmy BASF informował o wysokiej skuteczności nowego fungicydu Dagonis, zwłaszcza w ochronie pomidorów przeciwko alternariozie.

Podczas spotkania w Pawłowie zaprezentowano odmiany pomidorów o różnym typie, zarówno o dużych kulistych do ręcznego zbioru, jak i o drobnych, równomiernie dojrzewających do zbioru kombajnowego.

 

Spis odmian na poletku pokazowym w Pawłowie. Fot. A. Andrzejewska
Pomidorowe spotkanie w Pawłowie. Fot. A. Andrzejewska
Uczestnicy spotkania. Fot. A. Andrzejewska
Fot. A. Andrzejewska
Maciej Wita. BASF. Fot. A. Andrzejewska
Fot. A. Andrzejewska
Fot. A. Andrzejewska

Relację z tego wydarzenia przeczytają Państwo w kolejnych wydaniach miesięcznikaWarzywa“.

Już teraz możesz zaprenumerować miesięcznik “Warzywa”. Wystarczy kliknąć – tutaj  lub w poniższy obrazek:

Warzywa

Aleksandra Andrzejewska

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności