yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPopyt, cena, przechowywanie "pekina"

Popyt, cena, przechowywanie “pekina”

Jesienią pogoda sprzyjała wzrostowi kapusty pekińskiej. Zbiory już na tą porę zostały zakończone, a towar magazynowany jest w przechowalniach. Ze względu na wysokie ceny energii elektrycznej wielu producentów decyduje się na “bieżącą” sprzedaż, nie czekając do wiosny.

W opinii plantatorów uprawiających od lat kapustę pekińską w ostatnim czasie spożycie tego warzywa pozostaje na stałym poziomie i raczej nie należy spodziewać się tendencji wzrostowej. Pewnie wielu konsumentów obecnie coraz chętniej sięga po sałaty, których oferta w ostatnim czasie znacznie się zwiększyła i stąd mniejsze zainteresowanie kapustą pekińską. Jednak warzywo to ma swoich zwolenników.

W rodzinnym gospodarstwie Marcina Palucha w Tropiszowie kapusta pekińska uprawiana jest na powierzchni 1,7 ha. Rozsada była sadzona w pierwszej dekadzie sierpnia w rozstawie 65 x 35 cm. W jego gospodarstwie sprawdzają się odmiany Bazuko F1 i Bilko F1. Główki tych odmian są wyrównane a masa osiąga 1,5 do blisko 2 kg. Producent decyduje się “bieżącą” sprzedaż towaru. Jak informuje ogrodnik, na chwilę obecną jest popyt na kapustę pekińską, a cena oscyluje na poziomie 1,6 zł/kg. 

Wczesną wiosną pan Marcin uprawia kapustę głowiastą białą na powierzchni 1 ha. Sezon rozpoczyna odmiana Ranini F1 (uprawa pod płaskimi osłonami).

Bazuko
Kapusta pekińska
Kapusta pekińska
Odmiana Bazuko

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl