Uprawa pora ukierunkowana na wysokie plony spełniające najwyższą jakość handlową, powinna być realizowana w oparciu o najlepsze odmiany, efektywne nawożenie i skuteczną ochronę chemiczną. Serdecznie zapraszamy na webinarium pt. „ POR – sięgnij po więcej: plon-jakość-zysk!”, które odbędzie się 2 lutego 2022 o godzinie 19:00
UWAGA: Dla Uczestników webinarium przygotowaliśmy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.
Podczas webinarium udział wezmą eksperci z firmy Enza Zaden oraz Bayer i Yara Poland.
Prowadząca: red. Anna Wilczyńska
Por produkowany jest w Polsce na powierzchni powyżej 1500 ha. Należy do tych gatunków warzyw, które dostępne są dla konsumentów niemal przez cały rok. Uprawa tego gatunku wymaga od ogrodników ogromnej wiedzy i umiejętności. O czym powinni pamiętać producenci pora w sezonie wegetacyjnym? Na co warto zwrócić uwagę w uprawie tego gatunku? Jakie są aktualne trendy hodowlane? Z jakimi problemami uprawowymi zmagają się producenci? Jakie są wyzwania i zagrożenia w uprawie pora?
Ekspertami podczas webinarium będą: Łukasz Bogaczyk (Enza Zaden), Radosław Suchorzewski (Bayer), Wojciech Kopeć (Yara Poland)
👉 Łukasz Bogaczyk Enza Zaden Poland – „Pewne odmiany na trudne czasy”
Jakie są różnice między odmianami pora? Czym one się wyróżniają na tle innych odmian w określonym segmencie? Jakie czynniki mogą powodować wrastanie korzeni? Brązowy pasek – dlaczego się pojawia? Ekspert z Enza Zaden przestawi także aktualną listę wrażliwości odmian pora na wybrane choroby i szkodniki (dane z Instytutu Proefstation voor de Groenteteelt w Belgii). Podczas webinarium dowiedzą się Państwo, które z odmiany porów spełniają „jakość Flandria” w sezonie 2022.
👉 Radosław Suchorzewski Bayer – „Pora na pora” – co nowego w ochronie pora?
Polska obok Belgi, Francji, Niderlandów, to główny europejski producent pora. Jest to warzywo wymagające niezwykłej troski i uwagi producenta, co pociąga za sobą wysokie nakłady produkcji – profesjonalna produkcja pora na powierzchni jednego hektara to koszt 40-50 tys. zł. „Małym” (z racji wielkości), ale jakże poważnym, trudnym i ciągle aktualnym zagrożeniem jest WCIORNASTEK. Tak, wciornastek to szkodnik NR 1 w uprawie pora!
Podczas webinarium dowiedzą się Państwo jakie środki ochrony roślin oferują ich producenci. Na co należy zwrócić uwagę przy zwalczaniu wciornastka, kiedy i jaki preparat zastosować? Jaką ilość cieczy roboczej zaaplikować podczas zabiegów ochrony? O jakiej porze dnia wykonywać zabiegi? Ekspert z firmy Bayer poruszy także kwestię najważniejszych chorób pora. O tym oraz o innych ważnych aspektach w ochronie pora zostaną szczegółowo przekazane podczas webinarium w dniu 2.02.2022
👉 Wojciech Kopeć Yara Poland – Skuteczne nawożenie
Jakość nawozów, ich rozpuszczalność, formy zawartych składników, nośniki czy termin i sposób ich dostarczenia roślinom, to czynnik, o których należy pamiętać dobierając właściwą strategię nawożenia. Przy dzisiejszym poziomie cen nawozów nie możemy sobie pozwolić na rozrzutność. W trakcie webinarium skupie Państwa uwagę na kluczowych czynnikach mających wpływ na wykorzystanie potencjału drzemiącego w najlepszych odmianach.
Udział w spotkaniu jest bardzo prosty:
• zarejestruj się:
https://plantpress.clickmeeting.com/por-siegnij…/register
• 5 minut przed rozpoczęciem wydarzenia dołącz do webinarium za pomocą linku, który otrzymasz w mailu po rejestracji
• do webinarium można dołączyć w każdym momencie także w trakcie jego trwania.
Spotkanie będzie okazją do zadawania pytań i dyskusji.
Serdecznie zapraszamy!!!