• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPora na zbiór pora

Pora na zbiór pora

Koniec października to czas decyzji dla producentów pora – które z odmian muszą być zebrane teraz, a które mogą przezimować w polu? Jeśli decydują się na przechowywanie, to czy przechowywać je w takim stanie, jak zostały zebrane czy może wcześniej je oczyścić? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania, bo wiele zależy od uprawianych odmian, a także od jakości roślin w czasie zbioru, warunków w przechowalni i rynków zbytu, na jakie kierowany jest dany towar.

W jednym z gospodarstw w centralnej Polsce w tym roku sprawdziła się w uprawie m.in. odmiana Cherokee F1. Prezentujemy krótką wypowiedź reprezentanta firmy Enza Zaden – Łukasza Bogaczyka oraz plantatora – Sławomira Milczarka z miejscowości Karsznice k. Piątku. Na jego polu widać dobre wyrównanie roślin oraz wyjątkowo mało, szczególnie w tym suchym roku, uszkodzeń spowodowanych przez wciornastka. Plantator podkreślał, że dużą zaletą tej odmiany jest łatwość w przygotowaniu do sprzedaży, wystarczy ściągnąć zaledwie 1 lub 2 liście. Po umyciu pory prezentowały się bardzo dobrze.

Zapraszamy na krótki film:

Szczegóły dotyczące tej uprawy i więcej opinii producenta zamieścimy w grudniowym wydaniu miesięcznika „Warzywa”. Zapraszamy do prenumeraty: www.plantpress.pl

Aleksandra Andrzejewska, redaktor naczelna miesięcznika “Warzywa”

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl