yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościProgram inwestycyjny "Ogród Mołdawii" będzie rozszerzany

Program inwestycyjny “Ogród Mołdawii” będzie rozszerzany

Projekt dotyczący restrukturyzacji sektora ogrodniczego “Livada Moldovei” (“Ogród Mołdawii”) zostanie rozszerzony. Wśród obszarów, jakie będzie można finansować znajdzie się, między innymi, produkcja warzyw.

Warzywnictwo to ważny obszar, który niestety nie jest wystarczająco rozwinięty. Produkujemy warzywa, ale uzyskane z ogromnym trudem zbiory zalegają na lokalnym rynku. Mamy wielki potencjał eksportowy, dlatego należy rozwijać krajową produkcję warzyw tak, aby stała się konkurencyjna, a to wymaga inwestycji – powiedział minister rolnictwa Nikolae Czubuk.

Wyjaśnił, że projekt obejmuje również produkcję wina, kwiatów, agroturystykę itp. – Producenci będą mogli otrzymać pomoc na inwestycje w infrastrukturę, systemy nawadniające, grzewcze i chłodnicze itp.- powiedział minister.

Projekt “Ogród Mołdawii” jest linią kredytową wydzieloną przez Europejski Bank Inwestycyjny rządowi Republiki Mołdowy, który z kolei udziela tej pożyczki uczestniczącym bankom komercyjnym. Linia kredytowa zaczęła działać w 2016 r. i jest przewidziana na pięć lat.

Całkowity budżet programu restrukturyzacji ogrodnictwa „Ogród Mołdawii” wynosi 120 milionów euro. Dotychczas wypłacono z niego 45 krajowym producentom ponad 30 milionów euro.

za: moldpress.md

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
PG
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl