yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościRewolucyjne nowości w warzywach kapustnych

Rewolucyjne nowości w warzywach kapustnych

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Od czasów zielonej rewolucji w latach 60. XX w. i wprowadzenia wielu nowych plenniejszych i odporniejszych odmian roślin uprawnych (np. ryżu IR-8), wiemy, że kamieniami milowymi rozwoju w produkcji rolnej jest wdrażanie nowych odmian. Na rok 2021 firma Syngenta ma zaszczyt przedstawić Państwu kilka propozycji nowych odmian warzyw.

W tym gatunku nasza firma wystartowała niedawno, a już ma zaszczyt pochwalić się najlepszą odmianą kalarepy do produkcji letniej FONDĄ F1. Wprowadzamy również nową odmianę do produkcji wczesnej BRANDO F1. Jej zasadniczą cechą jest smak kojarzący się z dobrymi czasami, gdy nowalijki były dostępne tylko wiosną. Do tej ważnej zalety dodaliśmy efekty wizualne, jak płaski kształt zgrubienia i jasnozielony  kolor. Z cech ważnych w produkcji to szybkie przyrosty i wigor dostosowany do specyficznej uprawy w tunelach foliowych i pod płaskimi okryciami.

Brando F1

Z nowych odmian kapusty włoskiej polecamy do produkcji odmianę ATRACTUM F1 już popularną na zachodzie Europy dzięki połączeniu w jednej odmianie wielu zalet. Jest to odmiana o okresie wegetacji 85–95 dni. Przeznaczona do produkcji wiosennej i letniej. Z wysoką tolerancją na pękanie i zagniwanie. Tworzy główki o masie od 1 do 2,5 kg. Pozwala rozłożyć zbiór w czasie, zależnie od popytu na rynku.

Atractum F1

Dwie pozostałe nowości to odmiany kapusty głowiastej białej. KILAPRINCE F1 to odpowiedź na poszukiwania przez producentów kiszonej kapusty i surówek smacznej odmiany do średnio wczesnej, wysokotowarowej produkcji na polach porażonych kiłą kapusty. Jakie straty może spowodować ta choroba dobitnie mogliśmy się przekonać w roku 2020, w którym zaobserwowaliśmy silne występowanie tego patogenu w całej Polsce. KILAPRINCE F1 tworzy duże, kuliste 5–6-kilogramowe główki po ok. 90 dniach od posadzenia, czyli pierwsze obfite zbiory możemy mieć już w II dekadzie lipca.

Drugą z polecanych dla Państwa odmian to TERMINATOR F1 – uniwersalna odmiana do produkcji do przetwórstwa i na świeży rynek. Jej zalety to silny wigor roślin – daje radę na słabszych glebach, wysokie wyrównanie i zdrowotność. Po ok. 110 dniach możemy wycinać już pierwsze główki. Długie okno zbiorcze gwarantuje możliwość zbioru zależnie od potrzeb. Przy różnym zagęszczeniu możemy zbierać główki ważące od 2,5 do 4,5 kg. Istotną cechą dla producenta będzie wysoka odporność na wciornastka, dla przetwórcy biała struktura wewnętrzna i cienkie liście.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Terminator F1
Zygmunt Siekacz prezentuje odmianę Terminator F1

Zygmunt Siekacz

Account Manager Distribution & Retail

tel. +48 600 912 314

zygmunt.siekacz@syngenta.com

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl