Rośnie podaż młodej cebuli

Na rynku hurtowym jest już dość dużo młodej cebuli, jednak to wciąż jeszcze wczesny etap sezonu produkcyjnego i nie ma mowy o obfitości tego towaru. Wczoraj na giełdzie Rybitwy podpytaliśmy producentów z regionu Kazimierzy Wielkiej o jego ceny sprzedażowe i popyt.

Doskonale pamiętamy trudne sezony 2018 i 2019 – susza, a w konsekwencji niski plon cebuli w całej Europie spowodował, że był to towar bardzo deficytowy, a jego ceny były rekordowe. O bieżących cenach już nie możemy tego powiedzieć, w ostatnim tygodniu na giełdach hurtowych oscylowały one na poziomie 2-2,8 zł/kg. Tymczasem wczoraj (4 czerwca) na krakowskiej giełdzie Rybitwy młoda cebula była po 2 zł/kg, z kolei za wiązkę producent mógł otrzymać 15 zł. Jak informowali nas producenci wczesnej cebuli, popyt na ten towar jest jeszcze dość ograniczony.

Na krakowskim rynku sprzedażowym pojawiła się również “stara” cebula importowana z Belgi, i ten towar był w cenie naszej świeżej cebuli – 2 zł/kg.

Na zdjęciach prezentowana jest odmiana Shakespeare. Uprawa zimująca z dymki. Sadzenie dymki do gruntu odbyło się we wrześniu ub.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności