yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościRośnie podaż młodej cebuli

Rośnie podaż młodej cebuli

Na rynku hurtowym jest już dość dużo młodej cebuli, jednak to wciąż jeszcze wczesny etap sezonu produkcyjnego i nie ma mowy o obfitości tego towaru. Wczoraj na giełdzie Rybitwy podpytaliśmy producentów z regionu Kazimierzy Wielkiej o jego ceny sprzedażowe i popyt.

Doskonale pamiętamy trudne sezony 2018 i 2019 – susza, a w konsekwencji niski plon cebuli w całej Europie spowodował, że był to towar bardzo deficytowy, a jego ceny były rekordowe. O bieżących cenach już nie możemy tego powiedzieć, w ostatnim tygodniu na giełdach hurtowych oscylowały one na poziomie 2-2,8 zł/kg. Tymczasem wczoraj (4 czerwca) na krakowskiej giełdzie Rybitwy młoda cebula była po 2 zł/kg, z kolei za wiązkę producent mógł otrzymać 15 zł. Jak informowali nas producenci wczesnej cebuli, popyt na ten towar jest jeszcze dość ograniczony.

Na krakowskim rynku sprzedażowym pojawiła się również “stara” cebula importowana z Belgi, i ten towar był w cenie naszej świeżej cebuli – 2 zł/kg.

Na zdjęciach prezentowana jest odmiana Shakespeare. Uprawa zimująca z dymki. Sadzenie dymki do gruntu odbyło się we wrześniu ub.

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl