yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

sketch agrosimex ochrona
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościSiew buraczka do długiego przechowywania

Siew buraczka do długiego przechowywania

Burak ćwikłowy wymaga do kiełkowania temperatury około 8 stopni Celsjusza, a do wschodów 11 stopni Celsjusza. Dobrze rośnie na każdej glebie przydatnej pod rośliny warzywne, a gleba powinna odznaczać się dobrą strukturą i nie mieć skłonności do zaskorupiania się. W gospodarstwie Damiana już zakończono siew nasion buraczka ćwikłowego Camaro do długiego przechowywania.

Czytaj także: https://www.warzywa.pl/warzywa-polowe/tajniki-doboru-nasion-i-siewu-buraka-cwiklowego/

W gospodarstwie Damiana w Małopolsce w ubiegłym tygodniu zakończono siew buraczka z przeznaczeniem do długiego przechowywania. Zdaniem ogrodnika w jego warunkach najlepiej sprawdza się odmiana Camaro. DO siewu nasion wykorzystywany jest siewnik marki Agricola Italiana. Nawożenie odbywa się zgodnie z wynikami analizy chemicznej wiedzy i tutaj producent zawsze podchodzi z dużą precyzją.

Składniki pokarmowe na hektar:
– K w ilości 50 kg,
– P w ilości 35 kg,
– Ca 100 kg
– Mg 15 kg,
– N 25 kg.

Jak informuje nas producent azot podawany jest w dawkach dzielonych (łącznie 75 kg N/ha). Po siewie nasion zastosowano herbicydy Goltix-S 700 SC w dawce 1 l/ha oraz Venzar 500 SC w ilości 0,05 l/ha z dodatkiem adiuwanta doglebowego. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl