Siew cebuli 2021 [VIDEO]

W gospodarstwie rolnym Tomasza Stanka w Młynicach k. Strzelna w woj. kujawsko-pomorskim już w ostatnich dniach marca i na początku kwietnia wysiewano nasiona cebuli. Siew wykonano siewnikiem Monosem, wyposażonym w pięć podwójnych sekcji wysiewających. Siewnik zawieszony był na ciągniku marki Fendt 312. Bezpośrednio przed siewem glebę wyrównano agregatem.

Jak informował Paweł Wechterowicz reprezentujący firmę Enza Zaden wysiano kilka odmian cebuli z hodowli Takii Seed, której głównym dystrybutorem jest firma Enza Zaden.

Tomasz Stanek

Dwie o żółtej łusce: Medusa F1 – w typie hiszpańskim i Bruce F1 – w typie Rijnsburger, a także dwie o czerwonej łusce – Rubilion F1 oraz Ruby Star F1. Norma wysiewu wynosiła ok. 2,5 jednostki/ha (odległość między nasionami w rzędzie to 10,9 cm, a głębokość siewu 2,5 cm). Cebule w tym gospodarstwie uprawiane są głównie z przeznaczeniem do obierania w zakładzie On-Zin w Piotrkowicach. 

Czytaj także: https://www.warzywa.pl/aktualnosci/cebula-na-start-video/

W trakcie sezonu będziemy Państwu przekazywać na bieżąco informacje o zabiegach prowadzonych w tej uprawie. Celem tego doświadczenia jest ocena wczesności, plenności i zdrowotności odmian oraz ich przydatności do obierania.

Materiał filmowy powstał przy współpracy z portalem warzywa.pl oraz firmy Enza Zaden.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności