yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościSiew pietruszki korzeniowej Arctica. On postawił na HYBRYDĘ!

Siew pietruszki korzeniowej Arctica. On postawił na HYBRYDĘ! [VIDEO]

W gospodarstwie Piotra Pudo w miejscowości Sielec-Kolonia (woj. świętokrzyskie) uprawa pietruszki zajmuje 10 ha. Producent kolejny sezon wybiera nasiona podkiełkowane, w innowacyjnej formule B-MOX. – Dlaczego to najlepszy wybór?

W ostatni piątek kwietnia br. odwiedziliśmy gospodarstwo Piotra Pudo w miejscowości Sielec k. Skalbmierza. Producent był w trakcie siewu pietruszki korzeniowej. Wśród odmian do najdłuższego przechowywania tutaj najlepiej sprawdza się ARCTICA F1 od Bejo, w technologii B-MOX. Dlaczego?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo. 

 

W gospodarstwie Piotra Pudo uprawa pietruszki zajmuje 10 ha. Jak informuje producent w trudnych warunkach uprawy nasiona mogą mieć utrudniony start. Wybierając hybrydową odmianę Arctica F1 od Bejo, w innowacyjnej technologii B-MOX, nasiona równomiernie kiełkują, a rośliny są mniej wrażliwe na warunki stresowe.

Nasiona pietruszki wysiewane są w zagęszczeniu ok. 700 tys. szt/ha i głębokości 2 cm oraz odległości 3,5-3,8 cm. W dniu siewu warunki były sprzyjające. Do siewu pietruszki wybieram odmianę Arctica F1, w technologii B-MOX. Dlaczego? Mam pewność wschodu nasion. Rośliny są tolerancyjne na spadki temperatury. Ponadto nowoczesna technologia B-MOX stymuluje młodą siewkę w początkowej fazie wzrostu, o czym mogłem się przekonać kolejny sezon.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Nowoczesna formuła B-MOX® wzmacnia energię kiełkowania nasiona, stymuluje wzrost w najwcześniejszej fazie oraz poprawia wigor roślin. Podczas całego okresu wzrostu rośliny wykazują się lepszą tolerancją na stres i lepszą zdrowotnością ogólną, co jest spowodowane lepiej rozwiniętym systemem korzeniowym.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl