AktualnościSposób na chwasty w uprawie cebuli. Jak nie uszkodzić roślin?

Sposób na chwasty w uprawie cebuli. Jak nie uszkodzić roślin? [VIDEO]

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Uprawa cebuli jest trudna, a na początku sezonu można popełnić wiele błędów, które odbiją się w plonie. Jak wspomóc rośliny? Jak nie uszkodzić siewek? Sprawdź, jak bezpiecznie zwalczyć chwasty w uprawie cebuli. 

Znajdujemy się na plantacji cebuli z siewu bezpośredniego w rejonie Ożarowa Mazowieckiego. Zasiano tutaj cebulę typu Rijnsburger, przeznaczoną do długiego przechowywania. Producenci uważają, że wcześniejszy siew cebuli zapewnia lepsze warunki do rozwoju siewek ze względu na wilgotność. Wielu rolników z tego rejonu zasiało cebulę już na początku kwietnia. Niestety, nasiona najlepiej rozwijają się przy temperaturze w strefie korzeniowej wynoszącej 6-8 stopni, a ostatnie tygodnie były znacznie chłodniejsze.

Na plantacji zastosowano doglebowo środek oparty na pendimetalinie. Warto jednak zaznaczyć, że kluczowe dla ochrony herbicydowej jest stosowanie dawek dzielonych, gdy cebula osiągnie 1-2 liście. Wówczas rozpoczynamy działania z herbicydami. Ważne jest jednak, że każde zastosowanie herbicydu nalistnego ogranicza wzrost młodych siewek i może powodować fitotoksyczność. Dopasowanie mikrodawek herbicydów jest trudne i powinno uwzględniać fazę wzrostu oraz regenerację po ewentualnych uszkodzeniach. Pomocny jest tutaj preparat aminokwasowy NaturalCrop SL, który rekomendowany jest do stosowania razem z herbicydem nalistnym przy pierwszych aplikacjach. Preparat ten znacząco redukuje uszkodzenia i pomaga roślinie lepiej znosić działanie herbicydu.

Rekomendowana dawka to 0,5-1,0 l, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom pestycydów. Jest to nowy trend w ochronie cebuli. Badania w Instytucie w Skierniewicach potwierdzają skuteczność NaturalCrop SL w redukcji stresu herbicydowego i poprawie żywotności siewek. Uprawa cebuli jest trudna, a ochrona herbicydowa musi być precyzyjna. Wiele błędów popełnianych jest zwłaszcza przy dobieraniu mikrodawek herbicydowych. Dlatego stosowanie wspomagających rozwiązań jest szczególnie ważne. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym Sławomir Mechacki z firmy NaturalCrop omawia tą kwestię.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl