yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSposób na chwasty w uprawie cebuli. Jak nie uszkodzić roślin?

Sposób na chwasty w uprawie cebuli. Jak nie uszkodzić roślin? [VIDEO]

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Uprawa cebuli jest trudna, a na początku sezonu można popełnić wiele błędów, które odbiją się w plonie. Jak wspomóc rośliny? Jak nie uszkodzić siewek? Sprawdź, jak bezpiecznie zwalczyć chwasty w uprawie cebuli. 

Znajdujemy się na plantacji cebuli z siewu bezpośredniego w rejonie Ożarowa Mazowieckiego. Zasiano tutaj cebulę typu Rijnsburger, przeznaczoną do długiego przechowywania. Producenci uważają, że wcześniejszy siew cebuli zapewnia lepsze warunki do rozwoju siewek ze względu na wilgotność. Wielu rolników z tego rejonu zasiało cebulę już na początku kwietnia. Niestety, nasiona najlepiej rozwijają się przy temperaturze w strefie korzeniowej wynoszącej 6-8 stopni, a ostatnie tygodnie były znacznie chłodniejsze.

Na plantacji zastosowano doglebowo środek oparty na pendimetalinie. Warto jednak zaznaczyć, że kluczowe dla ochrony herbicydowej jest stosowanie dawek dzielonych, gdy cebula osiągnie 1-2 liście. Wówczas rozpoczynamy działania z herbicydami. Ważne jest jednak, że każde zastosowanie herbicydu nalistnego ogranicza wzrost młodych siewek i może powodować fitotoksyczność. Dopasowanie mikrodawek herbicydów jest trudne i powinno uwzględniać fazę wzrostu oraz regenerację po ewentualnych uszkodzeniach. Pomocny jest tutaj preparat aminokwasowy NaturalCrop SL, który rekomendowany jest do stosowania razem z herbicydem nalistnym przy pierwszych aplikacjach. Preparat ten znacząco redukuje uszkodzenia i pomaga roślinie lepiej znosić działanie herbicydu.

Rekomendowana dawka to 0,5-1,0 l, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom pestycydów. Jest to nowy trend w ochronie cebuli. Badania w Instytucie w Skierniewicach potwierdzają skuteczność NaturalCrop SL w redukcji stresu herbicydowego i poprawie żywotności siewek. Uprawa cebuli jest trudna, a ochrona herbicydowa musi być precyzyjna. Wiele błędów popełnianych jest zwłaszcza przy dobieraniu mikrodawek herbicydowych. Dlatego stosowanie wspomagających rozwiązań jest szczególnie ważne. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym Sławomir Mechacki z firmy NaturalCrop omawia tą kwestię.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl