• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSpotkanie doradców warzywniczych w Bedlnie

Spotkanie doradców warzywniczych w Bedlnie

W Warzywniczej Stacji Badawczej firmy Bayer w Bedlnie k. Kutna 24 czerwca odbyło się spotkanie doradców, podczas którego prezentowano wyniki doświadczeń w różnych uprawach warzywniczych.

Radosław Suchorzewski (Grower Manager Fruit/Vegetables/Potatoes) informował przede wszystkim o zakresie stosowania herbicydu Bandur oraz o nowym środku Sivanto, zarejestrowanym na razie głównie w uprawach szklarniowych.

Wyniki doświadczeń warzywniczych przedstawiła Katarzyna Gładka-Kubiak prowadząca te obserwacje w firmie Bayer. Zwróciła ona uwagę m.in. na przebieg pogody, który podobnie jak w ubiegłym roku nie był sprzyjający dla wzrostu roślin. Głównym problemem jest susza. W kwietniu w tym rejonie odnotowano zaledwie 2,5 mm opadu. W maju spadło ok. 30 mm, a suma opadów od 1 do 22 czerwca wyniosła zaledwie 9 mm. Temperatura w kwietniu i czerwcu br. była wyższa niż w roku ubiegłym, a maj był nieco chłodniejszy.

W tym roku podczas spotkania omawiano głównie doświadczenia herbicydowe z zastosowaniem środka Bandur. Testowano jego skuteczność w: cebuli, fasoli, grochu, marchwi, pietruszce oraz ziemniaku. Prelegentka zwracała uwagę, że przy wyższych dawkach środek ten wywołuje przemijające objawy fitotoksyczności na liściach, ale głównie wtedy gdy jest zastosowany zbyt późno i w wysokiej dawce. Jak można było się przekonać oglądając doświadczenia herbicyd ten ma szerokie spektrum zwalczanych chwastów, ale nie zwalcza np. starca i chwastnicy jednostronnej, a także psianki.

Więcej szczegółów z tego spotkania zamieścimy na łamach  „Warzywa” – numer 7/2019

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Aleksandra Andrzejewska

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl