yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSprawdź aktywność mikrobiologiczną gleby - zgłoś swój udział

Sprawdź aktywność mikrobiologiczną gleby – zgłoś swój udział

Dziś chyba już nikogo nie musimy przekonywać o tym, jak duże znaczenie w uprawie ma gleba. Dużo dyskutujemy o cenach nawozów czy sposobach na zmniejszenie kosztów produkcji i te aspekty także bezpośrednio łączą się ze stanem gleby na naszych polach. Z tego względu wspólnie z BIOTREX przygotowaliśmy dla naszych Czytelników niespodziankę – możliwość darmowej analizy mikrobiologicznej gleby.

BIOTREX to analiza mikrobiologiczna, która pozwala na określenie ogólnego stanu mikrobiomu glebowego. Jest wskaźnikiem bioróżnorodności i aktywności, czyli “siły” mikrobiologicznej w glebie. Im wyższy wynik, tym ekosystem jest bardziej odporny na zmiany, ma lepszy wpływ na rośliny, i ma wyższy potencjał utrzymywania gleby w dobrym stanie przez długie lata.

BIOTREX jest narzędziem, którego zastosowanie zależy od potrzeb. Można z jego użyciem: porównywać przyszłościowy potencjał różnych pól; określać wpływ stosowanych zabiegów; określać ryzyka rozwoju chorób bądź degradacji gleby, a nawet opracowywać nowe efektywne metody nawożenia.

Dokładna wiedza co do stanu mikrobiologicznego gleby pozwoli na wybranie sprawdzonego rozwiązania, które ma poprawić jakość gleb, zwiększyć wydajność upraw oraz ograniczyć występowanie patogenów. Spośród dziesiątek dostępny na rynku produktów, trudno jest wybrać te działające. Poniesione nakłady finansowe oraz stracony czas powinny być adekwatne do oczekiwanego rezultatu. Z naszego doświadczenia wynika, że w zależności od tego jak zdrowa jest gleba (jaką ma jakość mikrobiologiczną) skuteczność produktów / nawozów może się znacznie różnić.

Chcesz, żeby analizę wykonać na Twojej plantacji? Napisz do nas mailowo na adres wydawnictwo@plantpress.pl  dlaczego to właśnie na Twoim polu ma zostać wykonana analiza? Skontaktujemy się z trzema osobami, których odpowiedzi zaciekawią nas najbardziej.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Co o projekcie mówią jego twórcy: Technologia Biotrex została opracowana w Japonii i jest tam stosowana już od wielu lat. Dzięki przebadaniu ponad 20 tysięcy japońskich gleb udało im się wyznaczyć wartość indeksu Biotrex dla przeciętnej japońskiej gleby i utworzyć skalę, dzięki której wiadomo, w którym miejscu znajduje się dana gleba i jakie kroki należy podjąć by poprawić jej kondycję. Do tego samego etapu chcielibyśmy dojść w Polsce, ponieważ już wiemy, że polskie gleby są inne. Dlatego zaczynamy od projektu Polskie Gleby – chcemy by rolnicy razem z nami określili kondycję polskich gleb. W ramach projektu będą mogli wykonać badanie Biotrex w promocyjnej cenie oraz pomóc wyznaczyć wartość indeksu Biotrex dla przeciętnej polskiej gleby i zobaczyć jak Polska wypada w porównaniu z Japonią (Razem z nami udowodnij, że polskie gleby są najlepsze). Znajomość średniej dla polskich gleb umożliwi znalezienie gleb o ponadprzeciętnym wyniku, a następnie identyfikację praktyk i rozwiązań o korzystnym działaniu na glebę i uprawę. Szczegóły na https://www.biotrex.pl

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl