AktualnościSprawdzone odmiany kapusty na kolekcji w Szarkówce

Sprawdzone odmiany kapusty na kolekcji w Szarkówce [VIDEO]

Gmina Charsznica jest znana w całej Polsce, głównie za sprawą uprawianej tam kapusty. Bardzo dobre ziemie i odpowiedni mikroklimat pozytywnie wpływają na na jej rozwój. Producenci z tego regionu już od wielu pokoleń zajmują się uprawą tego gatunku, jednak jak sami twierdzą sezon 2021 był sprawdzianem dla nich wszystkich. 

Owocem tej ciężkiej pracy są pięknie prezentujące się plantacje kapust. Jedną z nich mogliśmy obejrzeć podczas tegorocznych pokazów w gospodarstwie Damiana Micyka w miejscowości Szarkówka, gdzie zaprezentowano odmiany kapust firmy Hazera. Po kwarterach z warzywami oprowadzał nas Piotr Różański.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z Charsznickich Dni Kapusty 2021 – Kolekcja odmian kapusty Hazera w gospodarstwie Damiana Micyka.

 

Zobacz także: Czerwcowa lustracja poletek kapuścianych w Szarkówce..

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

×nawożenie yara kompleksowe odżywianie