yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościSytuacja na rynku cebuli w 3. tygodniu br.

Sytuacja na rynku cebuli w 3. tygodniu br.

Według EastFruit sytuacja na rynku cebuli w minionym tygodniu była bardziej stabilna w porównaniu z poprzednim okresem sprawozdawczym, a główne zmiany odnotowano w Mołdawii, Polsce i Tadżykistanie.

W Mołdawii sprzedawcom cebuli udało się zahamować poświąteczny spadek cen, dzięki niewielkiemu spadkowi ilości importowych i zwiększonemu popytowi na to warzywo. W efekcie ceny wróciły do poziomów z końca grudnia 2020 roku, wahając się w przedziale 0,14-0,20 USD/kg. W Polsce popyt na cebulę nieznacznie spadł, a operatorzy rynkowi musieli zareagować obniżeniem cen. Pod koniec tego tygodnia spadły do 0,19-0,27 USD/kg.

Negatywny trend na rynku tadżyckim był bardziej związany z odbudową tras logistycznych, po obfitych opadach śniegu tydzień wcześniej. W efekcie podaż cebuli na rynku tadżyckim wzrosła, a ceny spadły do 0,11-0,14 USD/kg. Niemniej jednak, ze względu na kolejne pogorszenie warunków pogodowych w piątek, jest całkiem możliwe, że na początku przyszłego tygodnia ceny w Tadżykistanie ponownie wzrosną.

Kolejnym krajem, w którym odnotowano zmiany cen, była Białoruś, ale tutaj były one związane jedynie z sytuacją na rynku walutowym, podczas gdy ceny w rublach białoruskich pozostawały stabilne. Pod koniec okresu sprawozdawczego cena cebuli w dolarach amerykańskich wynosiła 0,18–0,24 USD / kg.

W pozostałych krajach sytuacja rynkowa pozostawała stabilna. W związku z tym producenci cebuli na Ukrainie nadal woleli przechowywać większość swoich produktów w magazynie, a ceny nadal wahały się w granicach 0,07–0,12 USD/kg. W Rosji operatorzy rynkowi nadal zgłaszali wysoki udział w ofercie produktów niskiej jakości, które były oferowane już od 0,10 USD/kg, a przedział cenowy w segmencie cebuli wysokiej jakości utrzymywał się na dotychczasowych poziomach 0,15-0,22 USD/kg.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Gruzja pozostała liderem cen cebuli w omawianym tygodniu: minimalny limit zaczynał się tutaj od 0,21 USD/kg, a ceny produktów wysokiej jakości sięgały 0,30 USD/kg.

Źródło: EastFruit

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl