yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSzparagowa konferencja

Szparagowa konferencja

Polski Związek Producentów Szparaga oraz Katedra Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zorganizowały dziś (29 kwietnia) konferencję, podczas której uroczyście rozpoczęto sezon szparagowy w naszym kraju. Spotkaniu, tradycyjnie przewodniczy prof. dr hab. Mikołaj Knaflewski z poznańskiego uniwersytetu oraz Marian Jakobsze – prezes PZPS.

Uroczystość jest okazją do wręczenia statuetki – „Srebrne szparagi” za szczególne zasługi w promocji tego warzywa. „Szparagowa” konferencja wpisała się już na dobre w wiosenny kalendarz wydarzeń promujących to zdrowe i ciągle jeszcze mało znane warzywo. Organizatorzy wybierają restaurację, która przygotowuje wiele ciekawych potraw ze szparagów. Uczestnicy konferencji mają możliwość degustacji szparagowych przysmaków, ale też mogą sporo dowiedzieć się o produkcji szparagów w Polsce i na świecie.

Statuetkę “Srebrne szparagi” otrzymała Dorota Gorzelniak, wójt gminy Przemęt, producentka szparaga, która bardzo aktywnie uczestniczy na rzecz promocji tego warzywa.

Statuetkę Srebrne szparagi otrzymała pani Dorota Gorzelniak

Fot. i tekst: A. Andrzejewska

 

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl