yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościTe pory doskonale przezimowały, jeszcze w maju odbywał się ich zbiór

Te pory doskonale przezimowały, jeszcze w maju odbywał się ich zbiór

Por jest jednym z najpopularniejszych warzyw uprawianych w Polsce. Termin jego zbioru zależy od jego odmiany i terminu sadzenia roślin. Najwcześniejsze odmiany uprawiane pod osłonami zbierane są już w połowie maja. Tymczasem w Polsce możliwa jest uprawa odmian zimujących w gruncie.

Sprzyjający klimat, łagodne zimy, brak okrywy śnieżnej sprawiają, że niewykopany por bardzo dobrze przechowuje się w redlinach. W miejscowości Żory, woj. śląskie, producenci specjalizują się w produkcji pora. W ubiegłym sezonie na późniejsze, lipcowe nasadzenia wybrali odmianę Harston. Plantacja była nawadniana, w zależności od potrzeb. W maju br rośliny były w bardzo dobrej kondycji, były zdrowe i nie zjarowizowały wiosną. W ostatnim tygodniu maja ceny sprzedażowe tego towaru były na poziomie 3-3,5 zł/kg. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, na którym prezentujemy maszynowy zbiór pora.

Ciekawą zapowiedzią przedstawicieli firmy BASF jest nowa odmiana Sureton, w typie Harstona, która wkrótce ma pojawić się na polskim rynku.

Film nadesłał Marcin Dąbrowski, BASF

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl