W Hiszpanii ruszyły zbiory czosnku

Fot. A. Wilczyńska

Frima Asaja Córdoba ogłosiła, że ​​rozpoczęła zbiory czosnku. Prezes Asaja, Miguel del Pino, mówi, że problemy z zatrudnianiem pracowników ze względu na stan alarmowy w kraju „są już rozwiązywane. Zbiory drugiej co do wielkości produkcji czosnku w Hiszpanii są zabezpieczone przez krajowych robotników”.

Żałuje jednak, że z powodu sytuacji gospodarczej w Hiszpanii spowodowanej kryzysem COVID-19 wielu robotników nie będzie w stanie uzyskać pracy, ponieważ podaż pracy jest obecnie znacznie wyższa niż popyt na pracowników.

Oczekuje się, że zbiory w tej kampanii będą dobre pod względem wielkości i  jakości, ponieważ warunki pogodowe sprzyjają. Co więcej, istnieje większy popyt, ponieważ głównym konkurentem na rynku są Chiny dostarczające 83% światowej produkcji, ale konsumenci nie chcą teraz kupować chińskiego czosnku. Poza tym wystąpił globalny niedobór, ponieważ statki nie były w stanie opuścić kontynentu azjatyckiego.

Dlatego ten rok może okazać się dobry dla sektora mówi Del Pino, ponieważ „istnieje duże zapotrzebowanie na czosnek z różnych rynków międzynarodowych, jednak nadal istnieje niepewność odnośnie dalszego rozwoju pandemii COVID-19 i jej wpływu na rynki ”.

Według danych Ministerstwa Rolnictwa Hiszpanii na poziomie krajowym odnotowano niewielki wzrost nasadzeń (około 1%) w stosunku do roku poprzedniego, osiągając w całym kraju 27 730 ha. 

Za FreshPlaza

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności