yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNie tylko w Mołdawii cebula za bezcen

Nie tylko w Mołdawii cebula za bezcen

W trudnej sytuacji są producenci cebuli w Mołdawii. Ograniczony popytu  spowodował, że w magazynach wciąż zalega sporo towaru. Rolnicy są rozgoryczeni tą sytuacją. By nie czekać, aż zapasy zaczną się psuć, producenci skłaniają się do darmowego rozdawania worków z cebulą. 

Nie ma gdzie sprzedawać, nie ma kupujących na lokalnym rynku, nie ma też kupców na eksport. Dostarczyliśmy cebulę do Rumunii, ale tam wszystkie magazyny są pełne i nie ma gdzie sprzedawać. Mam nadzieję, że ta cebula komuś się przyda”- wyjaśnił Igor Popov (z regionu oknickiego, Mołdawia). Jednocześnie jakość cebuli nie budzi wątpliwości, ponieważ udało mu się sprzedać część towaru do Rumunii.

Fot. East-Fruit

Podobnie jest na rynku cebuli w Federacji Rosyjskiej, tam spadek cen w tym segmencie notuje się od połowy marca. Dziś niekorzystny trend umacnia się we wszystkich regionach kraju.

Sytuacja na ukraińskim rynku cebuli

Jak dowiadujemy się z portalu FreshPlaza, sytuacja na ukraińskim rynku cebuli także nie jest optymistyczna. Areał tego warzywa w sezonie 2021 może ulec zmniejszeniu, głównie ze względu na bardzo niskie ceny utrzymujące się od ubiegłego lata. Średnie ceny cebuli na rynku ukraińskim nadal wahają się w granicach 0,10-0,11 USD za kilogram od końca lipca 2020 r i tylko przez kilka tygodni w sierpniu ubiegłego roku osiągnęły 0,13 USD/kg. Krótko mówiąc, Ukraina nadal notuje najniższe ceny cebuli w regionie Europy Wschodniej. Ponadto, w magazynach zalega wciąż bardzo dużo towaru, a  jakość tych zapasów jest uważana przez rolników za raczej niską.

Źródło: Za East-fruit i FreshPlaza

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl