yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościWarzywa 8/2019

Warzywa 8/2019

Co przeczytamy w sierpniowym wydaniu “Warzyw” 8/2019?

“W sierpniowym wydaniu „Warzyw” sporo miejsca poświęcaliśmy na zagadnienia związane z nawadnianiem, przede wszystkim dlatego, że susza to problem nr 1 w tym sezonie, ale też z tego względu, że we wrześniu br. rolnicy będą mogli składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski na „Modernizacje gospodarstw rolnych” na inwestycje w tzw. małą retencję (nawodnienia w gospodarstwie). Na te inwestycje można otrzymać dotację w wysokości do 100 tys. zł na gospodarstwo. Jakie warunki trzeba spełnić by móc ubiegać się o dofinansowanie wyjaśnia w artykule Katarzyny Rosińskiej na str. 15.” – informuje Aleksandra Andrzejewska, Redaktor Naczelna miesięcznika “Warzywa

 

Warzywa 8/2019 – str. 15

______________________________________________

W kolejnym artykule na str. 20 prezentujemy różne sposoby nawadniania warzyw od najpopularniejszego za pomocą deszczowni szpulowej przez linie kroplujące po duże deszczownie mostowe.

Warzywa 8/2019 str. 20

Materiał filmowy: Nawadnianie roślin suchą porą

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

_____________________________________________

Koniec lata to dobry czas na zaplanowanie wapnowania gleb. Jest to jeden z najważniejszych zabiegów agrotechnicznych, mający na celu obniżenie kwasowości gleby, wprowadzenie wapnia (wapnia i magnezu w przypadku nawozów wapniowo-magnezowych) oraz poprawę właściwości fizycznych, chemicznych i biologicznych gleby. Trzeba pamiętać, że w glebach o uregulowanym odczynie poprawie ulega dostępność składników pokarmowych w wyniku zwiększenia efektywności stosowania nawozów mineralnych i organicznych. Warto wiedzieć, że właśnie rusza „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”, skierowany dla rolników posiadających gospodarstwa rolne o powierzchni do 75 ha (pH gleby poniżej lub równe 5,5). Dzięki niemu można uzyskać dotacje do zakupu wapna lub środka wapnującego w wysokości od 100 do 300 zł/t.

Regularne wapnowanie gleb wpływa pozytywnie na poprawę ich żyzności. Fot. A. Andrzejewska

____________________________________________

Warsztaty ogórkowe – to tytuł artykułu na str. 30, w którym informujemy jak zarządzać plantacją ogórka gruntowego, by osiągnąć lepsze efekty. Spotkanie odbyło się w gospodarstwie braci Bartosza i Łukasza Śniadeckich w Mieleszynie w Wielkopolsce, którzy mają wieloletnie doświadczenie w uprawie tego warzywa. Organizatorem tego wydarzenia była firma BASF – właściciel marki Nunhems, a także Horsch oraz Timac Agro. Podczas spotkania można było zobaczyć jak wygląda zbiór owoców (zobacz FILM) oraz sortowanie (zobacz FILM).

Warzywa 8/2019 Str. 30

____________________________________________

Na str. 38 w relacji dr Aleksandry Czerwińskiej-Nowak z holenderskich targów GreenTech warto przeczytać o światowych pracach nad wycofywaniem plastiku ze środków produkcji ogrodniczej oraz o sposobach zastępowania go alternatywnymi materiałami, bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Warzywa 8/2019 str. 38

_____________________________________________

Natomiast na str. 48 w relacji z pokazu pracy opryskiwacza marki Horsch przedstawiono wiele szczegółów konstrukcyjnych modelu – Leeb 4 AX Horsch. Był on zagregowany z ciągnikiem Claas 630 Arion z silnikiem o mocy powyżej 150 KM. Krzysztof Maciuk z firmy Horsch prowadzący pokaz informował, że oprócz zaprezentowanego modelu opryskiwacza Leeb 4 AX Horsch, w ofercie firmy są jeszcze dwa opryskiwacze zaczepiane oraz dwa samobieżne. Podkreślił, że cechą wyróżniającą te maszyny na rynku jest sposób prowadzenia belki opryskowej.

Warzywa 8/2019 str. 48

Materiał filmowy: Precyzja oprysku z opryskiwaczem Horsch

Zapraszamy do prenumeraty miesięcznika “Warzywa” w naszym sklepie internetowym www.plantpress.pl

Warzywa

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl