yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWarzywnicze spotkanie w Jeziorach Wielkich

Warzywnicze spotkanie w Jeziorach Wielkich

Firma Enza Zaden oraz Janiak, przy współudziale BioAgris, Grupy Mularski i Haifa zaprosiły producentów warzyw 4 lutego br. na branżowe szkolenie w Jeziorach Wielkich. 

🔴 Paweł Wechterowicz z firmy Enza Zaden przybliżył ofertę pomidorów i ogórków do uprawy w tunelach. Zachęcał m.in. do wyboru odmian pomidorów o różnych kolorach i kształtach np. Cubalibre F1, Maitai F1, a także pomidorów malinowych: Enroza F1, Perugino F1, Pink Bisou F1 oraz czerwonych mięsistych: Berberana F1, Elpida F1, Bellfort F1. Spośród odmian ogórków polecał m.in. Melen F1, Bjorn F1 i Severin F1. Paweł Wechterowicz przestrzegał przed wirusem zielonej mozaiki ogórka CGMMV, który występuje już dość często w Holandii.

🔴 Ofertę odmian Enza Zaden przybliżyła również Aleksandra Krzyżanowska, która przedstawiła wczesne kapusty (np. Sunta F1 i Cheeta F1 oraz nowość Commander F1), a także sałaty masłowe: Melodion, Stretcha, Fakto, Fairly i Casey. Wspomniała o cebulach m.in.: Takstar F1 i nowszej Takmark F1, które nadają się na wczesny zbiór na pęczki.

🔴 Szczepan Grochowski z firmy Bio Agris mówił o rozwiązaniach dla warzywnictwa. Przedstawił zalety nawozu NHCaDelta. Informował także o zaletach Polyversum WP. Przekonywał, że jest to dobre rozwiązania np. na różowienie korzeni cebuli. Polecał też preparat BlackJack, zwłaszcza na wiosnę, np. w celu poprawy kiełkowania nasion i stymulowania wzrostu korzeni. W celu poprawy skuteczności zabiegów specjalista zachęcał do stosowania produktów Vaporgard oraz Protector. Informował też o zastosowaniu środka Xstress w celu opóźniania przejrzewania warzyw.

🔴 Janusz Wysowski z firmy Haifa w ciekawy sposób przekonywał, że warto przemyśleć nawadnianie i fertygację i nawożenie upraw. Zalecał, żeby korzystać z co najmniej dwóch tensjometrów, umieszczonych na różnej głębokości, żeby precyzyjnie podejmować decyzję o nawadnianiu. Przekonywał, że w przypadku braku niektórych nawozów na rynku można układać pożywki na innych produktach. Do nawożenia polecał m.in. Multicote – nawóz o przedłużonym działaniu oraz skoncentrowaną saletrę wapniową – Haifa Cal Prime, a także innowacyjny nawóz fosforowy Haifa Grow Clean.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

🔴 Podczas spotkania przedstawiono również ofertę rozsad warzyw gruntowych z Grupy Mularski.

Więcej szczegółów z wykładów przedstawimy wkrótce na łamach miesięcznika Warzywa

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl