yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWłochy: dobra sprzedaż i eksport młodych ziemniaków

Włochy: dobra sprzedaż i eksport młodych ziemniaków

To trudne tygodnie dla producentów ziemniaka w regionie Apulia, na południu Włoch; ma to związek z kwietniowym mrozem. Jednak sytuacja ta, ma również pozytywny wpływ na sprzedaż i eksport młodego ziemniaka z Salento.

Już na początku marca rozpoczął się tak zbiór młodych ziemniaków spod tuneli foliowych. Teraz prace związane ze zbiorem są skoncentrowane na otwartym gruncie, bez osłon. Tam kwietniowy mróz nie uszkodził wszystkich plantacji i nie odnotowano poważnych uszkodzeń. Jak informuje Francesco Romano, kierownik RO.GR.AN w Parabita (Lecce). Aktualnie jesteśmy w trakcie zbiorów z tych plantacji, które nie ucierpiały na skutek mrozu. Zbieramy kilka odmian, w tym Siena i Sieglinde.

Kryzys zdrowotny Covid-19 jest mocno odczuwalny w segmencie ziemniaka. Jak informuje Francesco Romano obserwujemy spadek w spożyciu ziemniaków. Ze względu na niedawne mrozy w Europie, zagraniczne młode ziemniaki będą wolniej docierać na rynki. Tam zbiory będą przesunięte w czasie nawet o półtora miesiąca. A to jest dla nas bardzo korzystne.  

W Polsce kwietniowe mrozy przesuną zbiór młodych ziemniaków, co cieszy Włochów, gdyż ten rynek jest dla nich dużą szansą na eksport w maju i w czerwcu.

Ceny młodych ziemniaków nie są jeszcze tak wysokie, a przyczyny należy szukać w kryzysie pandemii, które dopiero teraz prowadzą do ograniczonego, choć stopniowego, ponownego otwarcia sektora gastronomicznego. Na szczęście jest popyt i możemy sprzedawać ilości bez większych trudności – informuje Francesco Romano.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: Freshplaza

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl