ZIEMNIAKI – wyciśnij plon na MAXA! cz. 1. – zapis z webinarium z dnia 1.02.2022 r. [VIDEO]

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania zapisu z webinarium z dnia 1 lutego br., które było poświęcone uprawie ziemniaka. W pierwszej części wydarzenia nasi eksperci Jan Wcisło (INTERMAG) oraz Marcin Blancard (BNY HOLDING) zwrócili szczególną uwagę na tematykę nawożenia oraz nawadniania.

Ziemniak w początkowych fazach rozwojowych jest tolerancyjny na niedobór wody. W miarę wzrostu roślin zapotrzebowanie na nią wzrasta, a największe jest w czasie kwitnienia i zawiązywania bulw. System nawadniania jest niezbędny, aby jego uprawa była zawsze opłacalna.

Ziemniak w Polsce należy do jednych z najważniejszych roślin uprawnych. Warto pamiętać, że na wysokość plonowania ziemniaków istotny wpływ ma nawadnianie. W materiale filmowym Marcin Blancard z firmy BNY Holding informuje m.in. o efektywności systemów nawadniania. 

Z kolei Jan Wcisło z firmy Intermag zwraca uwagę na szkodliwość rizoktoniozy oraz nicieni glebowych. Z materiału filmowego dowiedzą się Państwo jak skutecznie ograniczyć ich występowanie.

  • Zapraszamy do obejrzenia zapisu z webinarium z dnia 1.02.2021 r., którego głównym tematem był “Ziemniaki – wyciśnij plon na MAXA“.
  •  

 

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności