yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZimna wiosna, a siewy nasion warzyw korzeniowych trzeba wykonać

Zimna wiosna, a siewy nasion warzyw korzeniowych trzeba wykonać [Video]

Zimna wiosna, trudne warunki, pogoda w kratkę. Trudno cokolwiek zaplanować w pracach ogrodniczych. Kilka dni ciepła i nagłe ochłodzenie, a nocą przymrozki.. Już na wielu polach obserwuje się zgorzel siewek w okresie wschodu nasion… To nie jest dobry początek sezonu – informują nas producenci z małopolskiego zagłębia warzywniczego.

Przed weekendem pogoda sprzyjała siewom warzyw korzeniowych. Plantatorzy wykorzystują każde “okno pogodowe”, chcąc uporać się z pracami. W nocy nadal trwają przymrozki, więc jest obawa o młode siewki. W rozmowie z jednym z rolników z regionu Charsznicy poinformowano mnie, że na wielu plantacjach marchwi widać pierwsze objawy zgorzeli siewek marchwi tuż po wschodach.

Siew pietruszki – odmiana Arat (nasiona podkiełkowane, w technologii B-MOX) odbył się w ubiegły piątek w jednym z charsznickich gospodarstw. Zagęszczenie siewu wynosi ok. 700 tys. szt./ha. Nasiona wysiewane są w rzędzie w odległości ok. 3,3 cm, na głębokość 2 cm.

Podczas siewu nasion aplikowany był nawóz startowy (Bactim TerraStart) w ilości 8 kg/ha, zawierający azot łatwo przyswajalny oraz cynk, siarkę, magnez, fosfor. Ponadto podawane są także m.in bakterie Bacillus megaterium, Bacillus subtilis.

Dwa dni po siewie planowany jest pierwszy zabieg herbicydowy preparatami Stomp Aqua 455CS oraz Racer 250 EC wraz z adiuwantem doglebowym.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Materiał wideo przygotował Damian Micyk.

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl