yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCzekają nas dwa lub trzy mroźne poranki

Czekają nas dwa lub trzy mroźne poranki

Najbliższej nocy pojawi się mróz i w wielu miejscach spadnie śnieg. W zależności od regionów czekają nas dwie lub trzy mroźne poranki.

Przed nami godziny z arktycznym powietrzem. Do północy niewielki śnieg w ilości do 1-2 cm spadnie od okolic Włodawy po Roztocze i wschód Podkarpacia. Po północy i nad ranem przelotne opady śniegu występować mają na Pomorzu Zachodnim i Kaszubach ( lokalnie spadnie 2-6 cm śniegu); Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz na północy, zachodzie i w centrum Kujawsko Pomorskiego ( tu spadnie od 0 do 4 cm śniegu). Od Małopolski po Świętokrzyskie, Łódzkie, Mazowsze, wschodnie Kujawy, Mazury, Warmię i Suwalszczyznę pogodnie i sucho oraz najzimniej. Tu o świcie temperatura spadnie do -6/-4 stopni a przy gruncie do -7 stopni. Na wschodzie kraju około -4/-3 stopni. Najcieplej pod śnieżnymi chmurami na zachodzie, Pomorzu i Kaszubach- tu od -3 do -1 stopnia.

We wtorek słabe przelotne opady śniegu powędrują przez centrum, a po południu i wieczorem przez wschód i południe kraju. Na zachodzie, północy, a po południu w centrum niebo bezchmurne. W dzień temperatura przejdzie na delikatny plus. Wówczas od Kaszub po Kujawy, Mazowsze, Lubelskie, Podlasie i w Małopolsce temperatura spadnie miejscami do nawet -8 stopni Celsjusza na wysokości 2 metrów. Przy gruncie miejscami możliwe nawet -10 stopni. W centrum zanotujemy około -6/-4 stopni. Najcieplej na zachodzie- tam od -4 do -2 stopni na wysokości 2 metrów i do -6 stopni przy gruncie.
 
Kolejna noc z środy na czwartek mróz przyniesie na wschód od Wisły- tu zobaczymy od -6 do -3 stopni. Między rzeką Wisła a Warta (Poznań- Warszawa) zanotujemy około 0 stopni a przymrozki przy gruncie. Na zachodzie kraju już powyżej zera zarówno przy gruncie jak i na wysokości 2 metrów.
 
Podsumowując na zachodzie kraju czekają nas dwie mroźne noce, zaś na wschód od Wisły będą to 3 mroźne noce. Najniższe temperatury zanotujemy w okolicy takich miast jak Kielce, Łódź, Kozienice, Staszów, Kolbuszowa, Suchedniów, Lidzbark, Brodnica, Mława, Przasnysz, Iława, Śliwice, Kościerzyna, Bytów, Gołdap, Bartoszyce.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl