yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCzy będzie zima z prawdziwego zdarzenia?

Czy będzie zima z prawdziwego zdarzenia?

W mediach społecznościowych możemy przeczytać o zbliżającym się bardzo mroźnym lutym. Czy faktycznie mamy szansę na zimę z prawdziwego zdarzenia?

Pierwszy dzień lutego w całym kraju upłynie nam pod znakiem mrozu i przeważnie słonecznej aury. W poniedziałek o poranku słupki rtęci spadną miejscami na wschodzie, południu i w centrum kraju do nawet -15 stopni Celsjusza. W regionach podgórskich możemy spodziewać się temperatury na poziomie -19/-15 stopni Celsjusza.

Kolejne zmiany czekają nas od wtorku. Między wtorkiem a czwartkiem na zachodzie, południu i w centrum słupki rtęci popołudniami mają przekraczać 0 stopni Celsjusza. Na krótko na południu kraju możemy mieć nawet 8 stopni powyżej zera. Pojawi się również sporo opadów śniegu na północy i środkowym wschodzie, gdzie temperatura pozostanie delikatnie ujemna oraz deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu na pozostałym obszarze.

W piątek nad naszym krajem pojawi się spora różnica temperatury. Na południu kraju w dalszym ciągu słupki rtęci  mają przekraczać 0 stopni Celsjusza. Nad północne regiony kraju napłynąć już powinno zimne arktyczne powietrze z północy, które w następnych dniach stopniowo obejmować powinno całą Polskę. W weekend temperatura powietrza bilansować będzie między -15/-10 stopniami o porankach na północy i, -8/-4 stopniach w dzień do -5/-2 stopni o poranku i -2/0 stopniami w dzień.

Póki co wielkich mrozów w naszym kraju nie widać. Mimo wszystko w lutym dominować ma prawdziwa polska zima z umiarkowanymi temperaturami na poziomie -13/-3 stopniami Celsjusza.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Bardzo możliwa będzie między czasie zarówno jedna większa odwilż jak i krótkotrwały napływ mroźnego powietrza znad Rosji o temperaturze rzędu -24/-17 stopniami o porankach.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl