• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCzy grozi nam susza jakiej jeszcze nie odnotowano w historii?

Czy grozi nam susza jakiej jeszcze nie odnotowano w historii?

Napięta sytuacja na wschodzie budzi wiele obaw o sytuację żywnościową w okresie jesiennym i zimowym. Na domiar złego pogoda postanowiła pisać nowe karty na tle historii. W Europie mamy wyjątkowo wczesną, rozległą i miejscami już potężną suszę. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie to przy pierwszej okazji z silniejszym wiatrem czekają nas zamiecie piaskowe, a z racji, że susza rozciąga się od Oceanu Atlantyckiego po Bliski Wschód, Ukrainę i Rosję również burze piaskowe, jakich jeszcze nie notowano w Europie.

Źródło: EDO (ang. European Drought Obserwatory)

W pierwszej dekadzie marca susza została stwierdzona na terenie Hiszpanii, Korsyce, Sardynii, północy Włoch, południa Francji a także na Węgrzech oraz w słabszym stopniu w pasie od Kijowa po Odessę na Ukrainie. Druga połowa marca wyjątkowo sucha zapisała się w całej Europie za wyjątkiem Hiszpanii i Portugalii, gdzie po suchej zimie zaczął padać deszcz.

Według prognoz do końca marca deszcz nie spadnie od Francji po Niemcy, Polskę, Ukrainę, Bałkany, Bliski Wschód oraz Europejską część Rosji. Bardzo sucha, choć chłodna aura panowała i w dalszym ciągu utrzyma się w Skandynawii, tam również od wielu tygodni jest bardzo sucho. Od silnych wiatrów chroni nas póki co rozległy wyż, który obejmuje całą Europę z bardzo wysokim ciśnieniem. Wystarczy jednak jeden niż, który zbliży się do Europy pod koniec marca, aby prędkość wiatru znacznie wzrosła, a wysuszone cząstki gleby uniosły się w powietrze tworząc zamiecie i burze piaskowe na skalę europejską.


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl