Czy nocami podczas rozpogodzeń pojawią się przymrozki?

Od czwartku wraz z nastaniem słonecznej pogody czeka nas jednocześnie ocieplenie. Oznacza to, że szansa na przymrozki będzie znikoma.

W czwartek o poranku przymrozki chwycą przy gruncie w regionach podgórskich Sudetów- Kłodzko, Karpacz, Szklarska Poręba. Nad resztą kraju nie ma szans na minusy. Przeważnie odnotujemy do 3 do 6 stopni na plusie.

W ciągu dnia pojawi się dużo słońca i temperatury wzrosną do 15-18 stopni powyżej zera. Nieco chłodniejsza noc czeka nas z czwartku na piątek. Pod bezchmurnym niebem temperatury spadną do 2-4 stopni. Nagrzana gleba jednak nie pozwoli temperaturze spaść poniżej 0 stopni przy gruncie.

Kolejne noce już cieplejsze. Cieplej zrobi się i w dzień kiedy to zanotujemy nawet 19-21 stopni powyżej zera na zachodzie, południu i w centrum kraju.
Pogorszenie pogody i szansa na opady powróci w poniedziałek, ale noce pod chmurami ciepłe na poziomie nawet 5-10 stopni.
Szansa na przymrozki w najbliższych dniach jest zatem znikoma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności