yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościDo Polski zbliża się niż z dużymi sumami opadów

Do Polski zbliża się niż z dużymi sumami opadów

Przez całą Polskę najbliższej nocy i w sobotę w ciągu dnia przewędruje niż, który na południu kraju przyniesie bardzo intensywne opady. Stan rzek na wschodzie kraju osiągnie stany ostrzegawcze i alarmowe.

Po ostatnich opadach gleba na wschodzie i południu jest przesiąknięta wodą. Niestety do tych regionów w nocy wkroczy strefa opadów śniegu- na Podlasiu i w Lubelskim do 4-7 cm, Podkarpaciu do 14-20 cm. W nocy sypnie również w Małopolsce- 20/25 cm, Świętokrzyskiem- 11-16 cm oraz na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie- 10-15 cm. Padać ma przy temperaturze od 0 stopni na wschodzie do -2 stopni na Górnym Śląsku, Małopolsce i w Opolskiem. W sobotę nad ranem na wschodzie śnieg zamieni się w opady mżawki. Do południa śniegiem sypnie na Ziemi Łódzkiej- 13/18 cm, Dolnym Śląsku- 17/25 cm, Opolskiem- 5/10 cm, Górnym Śląsku-3/8 cm, Małopolsce- 1/5 cm, Mazowszu- 5/12 cm, Mazurach i na Warmii-5-9 cm oraz na Kujawach i wschodzie Wielkopolski- do 5-10 cm. Po południu opady na wschodzie i południu ustaną- lokalnie zwłaszcza na Mazowszu możliwe opady mżawki. Opady ustaną także w centrum. Sypać ma od Dolnego Śląska po Lubuskie, Wielkopolskę, Kaszuby- tu spadnie około 5-12 cm dodatkowego śniegu. Śnieg przykryje również południe Zachodniego Pomorza- 2-6 cm. Na termometrach w ciągu dnia od -1 stopnia od Dolnego Śląska po Kaszuby do 1 stopnia powyżej zera na południu i w centrum. Najcieplej na wschodzie- nawet 2-4 stopnie co oznacza, że śnieg zamieni się w wodę i nastąpią kolejne wzrosty stanu wód.

W kolejnych dniach spadły śnieg będzie powoli topniał. Na wschodzie kraju do wtorku zniknie całkowicie. Tylko nocami i również nie wszędzie występować będą przymrozki.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl