Do Polski zbliża się niż z dużymi sumami opadów

Przez całą Polskę najbliższej nocy i w sobotę w ciągu dnia przewędruje niż, który na południu kraju przyniesie bardzo intensywne opady. Stan rzek na wschodzie kraju osiągnie stany ostrzegawcze i alarmowe.

Po ostatnich opadach gleba na wschodzie i południu jest przesiąknięta wodą. Niestety do tych regionów w nocy wkroczy strefa opadów śniegu- na Podlasiu i w Lubelskim do 4-7 cm, Podkarpaciu do 14-20 cm. W nocy sypnie również w Małopolsce- 20/25 cm, Świętokrzyskiem- 11-16 cm oraz na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie- 10-15 cm. Padać ma przy temperaturze od 0 stopni na wschodzie do -2 stopni na Górnym Śląsku, Małopolsce i w Opolskiem. W sobotę nad ranem na wschodzie śnieg zamieni się w opady mżawki. Do południa śniegiem sypnie na Ziemi Łódzkiej- 13/18 cm, Dolnym Śląsku- 17/25 cm, Opolskiem- 5/10 cm, Górnym Śląsku-3/8 cm, Małopolsce- 1/5 cm, Mazowszu- 5/12 cm, Mazurach i na Warmii-5-9 cm oraz na Kujawach i wschodzie Wielkopolski- do 5-10 cm. Po południu opady na wschodzie i południu ustaną- lokalnie zwłaszcza na Mazowszu możliwe opady mżawki. Opady ustaną także w centrum. Sypać ma od Dolnego Śląska po Lubuskie, Wielkopolskę, Kaszuby- tu spadnie około 5-12 cm dodatkowego śniegu. Śnieg przykryje również południe Zachodniego Pomorza- 2-6 cm. Na termometrach w ciągu dnia od -1 stopnia od Dolnego Śląska po Kaszuby do 1 stopnia powyżej zera na południu i w centrum. Najcieplej na wschodzie- nawet 2-4 stopnie co oznacza, że śnieg zamieni się w wodę i nastąpią kolejne wzrosty stanu wód.

W kolejnych dniach spadły śnieg będzie powoli topniał. Na wschodzie kraju do wtorku zniknie całkowicie. Tylko nocami i również nie wszędzie występować będą przymrozki.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności